| RAY a întrebat:

De ce bărbați consideră că femeile nu pun preț pe aspectul fizic? Că fetele spun asta? Sau ignora realitatea?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Aici se referă la femeile urate, ele nu îndrăznesc sa pună preț pe aspect cât timp ele sunt urate

| dullcat a răspuns:

Care barbati? Atat timp cat esti ingrijit si decent, lucrurile nu au cum sa mearga atat de prost. Daca te referi la haine de firma, muschi, dinti albiti in mod profesional si nu mai stiu ce, atunci da, exista si femei care nu dau doi bani pe aceste preferinte.Reversul de asemenea exista.

| Hyperion7 a răspuns:

Aspectul fizic contează, dar nu atât de mult pe cât ai crede.
Daca tu la asta te rezumi și crezi că femeile vor doar prinți pe cai albi, nu e ok.
Până la urmă frumusețea nu durează o veșnicie, iar dacă nu ai alte calități, degeaba ești tu impecabil.

| LordCristobal a răspuns:

Femeile tinere, necasatorite si cele care nu au barbat vor depune o gramada de efort sa arate cat mai bine ca sa cuceresca privirile barbatilor.
In schimb dupa ce se casatoresc femeile nu o sa mai aiba asa grija de ele si o sa se ingrase ca vacile, ca na se bazeaza pe premisa ca barbatii nu se despart asa usor de femei...

| Miruna333 a răspuns:

Barbatii* Si in ce lume barbatii nu considera asta? Primul impact e contactul vizual, conteaza foarte mult

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Eu consider că atât bărbații cât și femeile pun accentul pe fizic însă este u subiect foarte lung care necesită prea mult timp pentru a putea fi explicat în doar câteva cuvinte. Există destule motive pentru care e mai bine să mă rezum la atracție. Pe noi ne interesează în mod special, iar aici mă refer atât la bărbăți cât și la femei să facem în așa fel încât să surprindem acele momente în care considerăm că suntem atrăgători. Dacă ne raportăm la interacțiunea cu un străin atunci avem în vedere preferințele noastre. După ce ajungem într-o relație descoperim că anumite preferințe se pot schimba datorită conexiunii pe care am stabilit-o cu acea străină care a devenit partenera noastră. Sau poate să fie o conexiune de doar câteva ore care nu trebuie să ducă neapărat la ceva serios.

| iliiiinca a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit asta ca nu-i adevarat

| vlladc a răspuns:

Fetele pun pret pe aspectul fizic, dar mai mult conteaza comportamentul, parerea mea.

| RAY explică (pentru vlladc):

De asta aleg bătăuși

| Mario1898 a răspuns:

Nu ai specificat, da bărbați cu bani? cred asta, dar noi cei din clasa mijlocie sau de jos nu credem asta, cel puțin eu, am avut o perioadă bună în viața mea în care chiar am avut bani dar eram destul de plinuț undeva la 95 kg la 173, nu aveam o problemă la agățat, dar acum am rămas doar gras? bine-nțeles ca femeile pun preț pe aspectul fizic, poate chiar mai mare decât inteligența…