| madalina_5338 a întrebat:

De ce barbatilor le place sa maltrateze femeile

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Instinct diabolic si placere de a da in ele

| fabiola a răspuns:

Dar de ce ar tolera femeile maltratarea?

| Narfundo a răspuns:

Tic nervos.

| stresu a răspuns:

Am spus de 1000 de ori: nu mai generalizati, ca pe urma va suparati cand zice careva pe site ca TOATE femeile sunt materialiste si profitoare.
Sunt unii care au o placere sadica de a lovi; asta de multe ori se trage dintr-o copilarie nefericita unde au invatat ca doar cu pumnul rezolvi un conflict. Dar alteori vorbim despre tulburari comportamentale sau inceput de boala psihica.
Plus ca in unele cazuri mai e si cu merit; nu incurajez, dar nici nu judec pe un sot care ii da o palma sotiei cand dupa 10 ani o prinde in pat cu fratele lui sau afla ca si-a luat haine din banii pe care ii stransese el sa plateasca o datorie mare. Din nou, nu incurajez violenta, dar uneori parca te mananca palma.
Si apoi sunt si femei care isi maltrateaza partenerul; iar per total procentual barbatii care isi lovesc partenera nu reprezinta clar un numar socant (majoritate). Asa ca intrebarea corecta era "de ce UNOR barbati le place sa maltrateze femeile?"

| cristi202 a răspuns:

Mai, dar e o regula cumva ca barbatii le maltrateaza pe femei? Eu sunt barbat, am o sotie, si, chiar daca uneori m-a suparat, nici o palma nu i-am dat. Si sper sa nu ii dau vreodata, oricit de nervos as fi.
Si crezi ca doar barbatii maltrateaza? Sunt si femei, e drept, mai rar, dar sunt care sa isi maltrateze barbatii.
De ce o fac barbatii? Pentru ca vor sa creada si sa se simta superiori. Insa tocmai prin maltratare ei arata cit de inferiori sunt.

| Acvila a răspuns:

Pentru ca de fapt, simt nevoia de a se simti superiori si nu stiu cum sa reactioneze in fata unor probleme.Deci,deducem de aici ca cei care maltrateaza nu prea au destul iq...
problema este ca si proasta aia care isi ia bataie, nu ar trebui sa accepte lucrul asta, si sa il scuze "vai, era beat si nu stia ce face", "il iert ca era nervos", etc.
oameni tampiti.

| Alex a răspuns:

De ce femeile le place sa maltrateze barbatilor? Nu toti barbati sunt la fel si femei la fel.

| zayidee a răspuns:

Nu e vorba ca barbatilor le place sa maltrateze femeile.pentru ca nu toti fac asta, parerea mea este ca de obicei barbatii care au crescut intr-o familie in care a existat violenta, la un moment dat vor face si ei asta, cu sotia, copiii. mai este vorba si de educatie, apoi de slabiciunea lor cand vad ca nu au putere asupra unei anumite situatii, aleg aceasta cale, acum depinde si de femeie, consider ca nici o femeie nu ar trebui sa suporte astfel de tratamente, daca vezi ca nu mai merge, te desparti si gata. ce rost are sa traiesti o viata de teroare, iar daca ai copii sa ii supui involuntar unui astfel de trai.

| Ana_6509 a răspuns:

Dacă eu, ca femeie, m-am revoltat văzând întrebarea ta să şti că bărbaţii au tot dreptul să-ţi sară-n cap acum.Cum îţi permiţi să generalizezi? Ai convieţuit cu toţi bărbaţii de pe Terra ca să faci o asemenea afirmaţie? Dacă tu ai dat peste 2-3 animale asta nu-i face pe toţi porci. Te-ai gândit că poate la tine e problema din moment ce toţi pe care ţi i-ai ales te băteau?

| ExistaMosCraciun a răspuns:

1.Nu toti barbatii fac asta
2. E problema femeilor care accepta asa ceva
3.Stai linistita, ca sunt si femei care practica maltratrea barbatilor, fizica sau psihica!

| smartalogu a răspuns:

Asta e o intrebare prosteasca, care nu isi are rostu. 1 la mana ai generalizat. NU toti barbatii sunt la fel. 2 la mana cum am vazut ca a zis o utilizatoare a acestui site "pentru ca le permiteti".

| andreii2 a răspuns:

Doar fetele proast.accepta asta.EU nu am facut asta niciodata.

| Kidd ♡ a răspuns:

Nu toti sunt asa. Unele femei permit lucrul acesta din "prea multa iubire", cu toate ca nu cred ca ar trebuii.Eu sincer nu as permite asa ceva.Ai dat in mine pai du-te frate happy

| Ballet a răspuns:

Nu toti fac asa ceva, cei mai putini o fac, si daca o fac e doar fiindca ele le permit... sunt putine cazuri in care nu-s femeile sefele intr-o relatielaughing

| HeyScandura a răspuns:

Pentru ca vor sa simta ca detin controlul. Le place sa domine si cred ca asta e un mod de a arata cat esti de "barbat" si cata putere ai.

| Julian1stb a răspuns:

Vorbesti de parca toti barbatii ar face asta happy

| Freak_6887 a răspuns:

Nu toti barbatii fac acest lucru. Iar cei care il fac o fac pentru ca le e frica sa nu piarda acea femeie si incearca s. oi tina cu forta langa ei