| gsghdfhsdfhds a întrebat:

De ce le plac barbatilor femeile virgine?

18 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

...sau pentru ca sunt tot mai rare? Vad ca deja fetele de 14-15 sunt satule de! Eu am 17 si inca sunt virgina,cumva ma pot considera ciudata? laughing.
Unii vor fete virgine,doar pentru a vedea cum e, pentru ca nu au avut niciodata(stiu asta de la amici de-ai mei)
Si pentru ca sunt pure, neatinse si se simt ei mandri ca sunt primii, norocosi. Mai ales daca fata arata si bine.
Si mai zic ca daca iubesti, nu mai conteaza daca e virgina sau nu.

| Anca95 a răspuns:

Pai... pentru ca o virgina este, cum sa zic eu, pura, imaculata (in privinta sexului), nu trebuie sa-si imagineze baiatul prin cate paturi a trecut ea inainte (daca sa inghita sau nu minciuna ca actualul este doar al doilea cu care face sex, primul fiind, evident, unul care a mintit-o ca o iubeste), plus ca orgoliul masculin este extrem de gadilat de gandul ca el este cel dintai care... bla bla bla!

P.S. In alta ordine de idei, nu cred ca multor baieti le plac virginele, e complicat sa fii primul (tehnici, dureri, chestii-trestii) si se poate lasa si cu urmari de genul "vreau sa ramanem impreuna, pentru o fata prima data inseamna mult".

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Prospaturi laughing

| blondutzata a răspuns:

PEntru ca se spune ca sunt mai pure nefolosite curate si sunt mai fragede...si bine inteles se bucura ca o sa fie primul care...happy si ca este curata si nu aa mai facut asa ceva :* sper ca ti-am fost de folos

| cristiiiiiii a răspuns:

Pentru ca se bucura la faptul ca ei sunt primii cu care fata respectiva va face sex/dragoste

| unknownn a răspuns:

Motivele sunt evidente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca noi barbatii sa le dezvirginam si in acelasi timp sa ne dezvirginam si noi.

| LineGuide a răspuns:

Placerea mai intensa, si totodata siguranata ca nu vei lua nicio boala.
Mult noroc!

| Larisssaa a răspuns:

Păi sunt câteva motive.
1. De la o fată care este încă virgină, poţi fii sigur că nu iei nici o boală.
2. Unii îşi doresc o relaţie serioasă. Şi îi bucură faptul că fata li sa dăruit doar lor.
3. Pentru că se zice că fetele care sunt încă virgine sunt ˝ curate ˝ [ Nu ştiu exact cum să mă exprim ]
Sper că te-a ajutat răspunsul meu.

| derpiiiiiiiina a răspuns (pentru Larisssaa):

Dar daca e virgina si a contactat Sida de undeva? poti sa te molipsesti si tu, nu?(doar sunt alte surse de unde ar fi putut contacta Sida, de exemplu la toxicomani folosirea în comun a seringii prin consumul de droguri pe cale intravenoasă). Asa ca te poti imbolnavi si de la o virgina.

| Larisssaa a răspuns (pentru derpiiiiiiiina):

Da. Acolo m-am încurcat. Am observat doar după ce am trimis răspunsul. Dar mersii pentru răspunsul tău.

| Ycu a răspuns:

Unii pentru a-si satisface fanteziile tampite, altii intr-o relatie serioasa este frumos sa stii ca fata care o iubesti ti sa daruit doar tie...

| caterinasmile a răspuns:

"Ycu"cred ca are dreptate.
Mie mi se pare cea mai mare tampenie. Multi le atrag in aceasta cursa si dupa le lasa si ele sufera.Si ele sunt de vina pentru ca sunt prea naive. De asta cred ca un parinte trebuie sa ii zica de toate placerile si neplacerile din viata mai ales unei fete petru a sti si ea ce o asteapta. Probabil de asta raman atatea insarcinate sau intra in depresie. Nu le judec dar educatia sexuala in viata unei fete este extrem de importanta.(cel putin asta e parerea mea)

| 1234abcd a răspuns:

Unu doar pentru a incerca si cu o virgina(fantezii)sau poate daca chiar o iubeste pe acea virgina(e misto sa stii ca e doar a ta, ca tu ai fost primul si poate si singurul si ultimul)e exact ca atunci cand deschizi o punga de chipsuri si il iei tu pe primullaughing)

| danyshatAT a răspuns:

Pentru ca sunt tinerelaughing si nu sunt experimentate de nimeni laughing

| fatarea191 a răspuns:

Poi unul din motive este ca ei sunt primul barbat din viata unei fete.Ca el e barosanu cu care a acceptat dar nu la toti unii chiar se iubesc.

| bibiiiiiiii a răspuns:

Asta e o obsesie...vezi doamneee orgoliuuu lor masculin(o mare prostieeee)asta cred eu! parca daca nu e se sf lumea! fetele cuminti sunt mai naive asa celelalte au trecut prin asta si stiu ca nu se merita!

| iFerret a răspuns:

Sa le f**a bine...