| Bolea_Daniel_1984 a întrebat:

De ce cand faci dragoste nu mai esti virgin si cand te masturbezi esti virgin

Răspuns Câştigător
| TipaS a răspuns:

Când te măstrubezi nu ți se rupe acea ață. Pentru fete, ele pot să facă -degețica- dar nu se dezvirginează pentru că și penisul trebuie să aibă o anumită lungime și grosime.
Atunci cand faci sex nu mai esti virgin pentru că se rupe acea ață.

Baftă!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea se produce in urma unui act sexual, atat la fete cat si la baieti.

| pietrean a răspuns (pentru Emilian65):

Se pot intampla si accidente, cand se poate produce dezvirginarea:mers cu bicicleta, unele sporturi, masturabare agresiva.Prin urmare, nu numai in cazul unui act sexual.

| pietrean a răspuns:

Sa faci dragoste este una, sa te masturbezi este altceva!
Dezvirginarea se poate produce, doar in cazul in care se rupe fraul(ata) preputului.
Pot fi si "accidente" de dezvirginare cand te masturbezi, dar mai rar.

| neutrino a răspuns (pentru pietrean):

Bunicul meu nu are ata rupta. Sa inteleg ca este virgin?

| PopAdrian a răspuns:

Virgin/a = nu a intretinut nici un act sexual cu o alta persoana (de preferat de sex opus).
Faza cu fraul preputului, asa-zisa ata este un posibil efect al unui act sexual, nicidecum un semn al dezvirginarii. Citisem la un moment dat ca mai mult de 45% din barbati nu au acea "ata" rupta si da, au copii, sotie fericita etc.