| morena90 a întrebat:

De ce cand o persoana iti spune ca s-a terminat, nu se uita in ochii tai? Iti ocoleste privirea? De ce nu se poate uita in ochii celeilalte chiar si atunci cand cealalta persoana ii cere sa se uite in ochii,
De ce? crying

9 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Probabil de rusine, sentimentul de vinovatie.

| h3r a răspuns:

Este conștient că te-a rănit, nu-i prea pasă, nu poate face nimic mai mult...și evită orice discuție.

Tu pentru asta, ridici capul și pleci mai departe.

„Nu plânge după cineva care a plecat de lângă tine fericit".

| AgathaRo a răspuns:

Interesanta intrebare.

| crazypretty a răspuns:

Pentru ca ochii sunt oglinda sufletului si acea persoana nu vrea sa i se citeasca suferinta in ochii si mai ales se citeste in ochi ca te iubeste si ca este dezamagit si doar privind altundeva reuseste spuna ceva ce nici el nu ar vrea sa se intample

| morena90 explică:

Mi-a spus ca s-a terminat, desi rugandul sa se uite in ochii mei, a ocolit mereu,, incercand sa isi puna ochelarii de soare sau indreptandusi privirea altundeva si nu in ochi mei... Desi mi-a spus ca ramanem prieteni si ca voi ramane mereu "bebe-ul" lui asa ma alinta el ..Nu stiu ce sa cred stiu doar ca in ochii mei cand mi-a spus ca se termina apoi cand am schimbat vorba s-a uitat in ochii mei.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru morena90):

Pentru ca nu e usor sa ranesti un om. daca s-ar uita in ochii tai si ti-ar spune "hai pa" ar fi prea rautacios si nu ar arat ca nu ii pasa deloc de sentimentele tale. asa se manifesta vinovatia cand stie ca face ce ar putea rani, dar... trebuie sa o faca.

| morena90 explică (pentru SunnyDay88):

Posibil dar... ochii sunt oglinda sufletului,,, Eu cel putin chiar daca m-a durut sufletul l-am privit in ochii, si i-am raspus ca nu trebuia sa taca, pentru ca amandoi voiam acelasi lucru (minciuna eu nu imi doream dar ca sa nu ma ia peste picior ect i-am spus ca nici eu imi doream de mult sa punem punct)

| lavyyyyyy a răspuns:

Din proprie experinta iti zic ca difera mult situatia cand nu se uita in ochii tai si difera de la caz la caz motivul? sentimentul de jena sau mai este o chestie cand nu esti sincer si pregatit sa aculti nemultumirile persoanei de langa tine ocolesti privirea

| Cornel1112 a răspuns:

Pentru ca acea persoana simte sentimentul de parere de rau.