| adda_7951 a întrebat:

De ce credeti ca a fi virgina inseamna a fi cuminte?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

A zis cineva asta? Ce conteaza daca esti virgina si esti obraznica sau esti virgina si faci sex anal?! Virgina nu inseamna cuminte.

16 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

DA...astia cu conceptii invechite daca esti virgina vor sa fi si sfantahee hee

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Da nu inseamna asta...de ex poti sa te... si sa fi luata in ochi de bine ex LAURA ANDRESAN sia facut si emisiune si nu prea e criticata...doar ca baietii sunt cum sunt se lauda ei...si daca am spune si noi de ei ca o au mica sau ceva de genu ar tacea din gura... ei ced ca sunt dotati rau da nu se uita mai intai in pantaloni si apoi sa barfeasca cas mai rau ca femeile

Bula
| Bula a răspuns:

Eu nu cred!
Am intalnit si fete care au fost cuminti, cu toate ca n-au fost virgine, au "stat" ani intregi cu un baiat impreuna, chiar exemplar si pentru multi adulti!
Si am intalnit si fete care si-au pastrat "virginitatea" pana ce s-au casatorit, dar au facut sex oral cu aproape toti baietii cunoscuti!
Depinde de profunzimea cum intelegem notiunile.

| onelove a răspuns:

Problemele apar din cauza vorbelor scoase de barbati. Avem prostul obicei sa etichetam femeia din start: daca a facut-o cu mai multi e automat curva, noi daca o facem cu mai multe suntem smecheri, parerea mea e ca fiecare trebuie sa faca ce vrea fara sa ii intereseze ce zice lumea, poti fi cuminte si sa fi facut sex cu multa lume, cine zice ca daca de la 17 ani pana la 23 de ex ai avut 6-7 prieteni si ai facut sex cu ei nu esti cuminte?

Daca tu te consideri cuminte, atunci asa esti.

Ideea e ca esti ceea ce vrei tu sa fi.

| claudiarebecca a răspuns:

Nu au nimic nici in clin nici in maneca tongue

| white_2190 a răspuns:

A fi virgina si a fi cuminte sunt 2 lucruri total diferite! poti sa fi virgina dar sa faci altele...sau poti sa fi cuminte si sa nu mai fi virgina... oricum ...sa fi si virgina si cuminte.mai rar astfel de cazuri...

| adda_7951 explică:

La intrebarea ta no god: multa lume considera asta

| adda_7951 explică:

Poi nu mai sunt virgina. da pot sa spun ca sunt cuminte
adica nu ma culc cu primul iesit in cale sau chiestii de genu asta...nici nu fug de acasa
acum k nu le-am zis parintilor este altceva sau ca mai ascund si eu cate un prezervativ printre hainebig grin

| maitreyi a răspuns:

Pentru ca se presupune ca te pastrezi pentru un singur barbat: sotul tau... iar asta este de admirat si ff rar

| masly a răspuns:

Pai pentru asa e ak prea rar mai vezi o virgina si de aia... da u ar trebui sa fi mandra k esti virgina... ac sti cum e dac ai facut-o k unu deja iti auzi povesti k esti curva si asa...tongue

| Bibi_1569 a răspuns:

Pentru ca nu te-ai incarduit cu toti baietii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate bula, depinde cum o privesti."cuminte "din punct de vedere fiziologic. obraznicia si virginitatea nu au nici o legatura una cu alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr.ca noi barbatii in egoismul nostru nu suportam ca femeile noastre sa aiba termen de comparatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune raspunsuri. Oricum, daca ti-ai ascuns veverita, nu inseamna neaparat ca esti cuminte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oops am gresi site-ul dar nare nimic j cine a zis ca sunt cumnti virginile sunt mai rele k "fetele obraznice" sau "curve" cum se zice, dar stiti voi "mata blanda zgarie rau"!laughingiar o fata care face dragoste cu prietenul iei cu care o rel de ani de zile k mine nu o consider curva daca voi asa credeti nu aveti decat dar uita-tiva bine pe ce lume traiti k in romania inca mai sunteti cu conceptiile lu' bunik...rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti o curva