| AdrianCozy a întrebat:

Buna tuturor.
Sunt in clasa a 12-a si simt nevoia sa imi fac si eu o prietena.
Eu sunt un baiat cuminte, virgin, doar ca sunt putin timid si mi-as dori o fata la fel ca mine, cuminte, virgina.
Credeti ca exista asa ceva?
Nu ma intrebati de ce vreau neaparat o fata virgina, este pur si simplu alegerea mea.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De tine depinde sa gasesti una, caută la scoală noi ce sa ti facem, esti timid asta tu trebuie sa învingi timiditatea, dar daca nu ai bani fetele te evită, ele cauta stabilitate financiară bani, daca bani nu ai este greu sa ti gasesti o fată.

| Justme1997 a răspuns:

Exista asa fete, dar daca refuzi prea multe fete pe motive de impuritate o sa ramai tu virgin bătrân.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Justme1997):

Exact plus ca trebuie sa o inventi pas cu pas c'è si cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine ca vrei virgina, asa si trebuie, fara caterinca. Decat sa te chinui cu second-hand-uri revopsite, cu accidente neraportate, radiator ars etc., mai bine iei din showroom si stii o treaba.
Tocmai pe tema asta am raspuns acum 2 minute, deci o sa scurtez si daca vrei sa vezi tot te uiti la raspunsurile mele.

Relatia o ai cand intalnesti pe cineva special, cand e momentul, NU cand vrei. Trebuie sa-ti cauti jumatatea, sufletul pereche, nu oricare fata de pe strada, ca nu asa functioneaza, asa fac doar oamenii prosti si superficiali.
La varsta ta trebuie sa te concentrezi pe facultate, pe cariera, pe dezvoltare personala, nu pe relatii. De fapt, niciodata nu trebuie sa alergi dupa o relatie, aceasta vine firesc, intr-un moment cand, asa cum am spus, intalnesti pe acel cineva special.

Ca sa-ti raspund concret la intrebare: Da, cu siguranta exista asa ceva. Exista exact ce vrei tu, cineva ti-e predestinat, cineva e perfect pentru tine iar tu esti perfect pentru cineva. Ai doar rabdare.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai să-ți zic ceva. Nu-ți predestinează nimeni nimic, nu știu de unde le scoți. După logica ta, ar trebui și animalele să fie predestinate să se împerecheze cu anumiți parteneri. Cred că ar trebui să fim mai cu picioarele pe pământ și să nu mai credem în magii din astea. Sunt niște tâmpenii, nu există destin, omul își alege singur partenerii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

E problema ta daca crezi sau nu

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ce e adevărat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu te vad prea fericit cu adevarul tau.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă rog, fiecare cu ale lui.

| Atlantic007 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Isi alege, dar dupa niste criterii, nu asa aleatoriu. Tocmai in acele criterii se afla predestinarea.

| Luci99 a răspuns:

Nu exista boss