| Angel977 a întrebat:

De ce credeti ca din ce in ce mai multe fete si baieti fac sex de la varste foarte fragede?

Răspuns Câştigător
| mY-MuM-OverMediCateS-m a răspuns:

Sexul a devenit un "brend", o "fita" printre adolescenti, ca si fumatul.Cine o face inseamna ca e "cool" cine nu inseamna ca e un fricos, un tocilar caruia ii pasa doar de invatat si de stat la pc. Daca nu o faci nu esti acceptat in grupul de oameni in care vrei sa intrii.cam asta e explicatzia.

24 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa de educaţie şi curiozitate fără a conştientiza riscurile la care se expun.
Pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Baietii pentru ca li se scoala si pur si simplu nu pot rezista daca nu o fac. fetele fiindca le e frica sa nu fie parasite... ce sa zic

| Derye a răspuns:

Din motive evidente eu sunt la protest. Daca ma intreaba cineva daca sunt virgin spun "DA"! Daca ma intreaba de ce mai sunt, spun "pentru ca o sa o fac cand am sa vreau eu". Nu ma intereseaza daca sunt singurul virgin din oras, atata timp cat ma simt bine in pielea mea, si nu sunt pregatit sa-mi asum asemenea responsabilitati (copil, std-uri, bani pentru fata, si tot asa) NU O FAC! Nu ma obliga nimeni.

Toti o fac pentru ca "e cool sa faci sex". Mult mai cool e sa fii inteligent, dar vad ca nimeni nu abordeaza acesta moda.

@btw mY-MuM-OverMediCateS-m: TREND nu brend. Una e brendul alta e trendul.

happy

| lyrics a răspuns:

Vad ca totsi au zis "pentru ca e cool" "pentru ca traim in Romania" "pentru ca ne umbla mai mult hormonii" etc etc etc.
nimeni nu a spus ca "pentru ca iubesc"
aud peste tot ca dragostea nu are varsta. dragostea, la un moment dat implica si sex. dragostea inseamna daruire completa.trupa si suflet.
dar cand auzim ca o ft si'a inceput viata sexuala la 11, 12, 13, 14, 15 ani se face super mare scandal.
pai sunt fete care au facut dragoste de la o varsta frageda si pentru ca au iubit.
si cunosc astfel de fete.
si fitsi siguri, ca nu numai in Romania fetele isi incep viata sexuala de la 13 ani.
in fine.
mi-am zis parerea.
:*va salut

| foxi a răspuns:

Pentru ca nu prea citesc! adica ...nu prea au cultura!

| clauss a răspuns:

Curiozitatea, accesul la multe televiziuni de specialitate, accesul la internet, etc

| Damian a răspuns:

Pentru ca suntem intr-o societate in care suntem incnjurati de sex: tv. Internet, peste tot unde te uiti numai sex, copii vazand asta, find curiosi vor sa experimenteze, sa vada cu este. Parerea mea

| Annye_2425 a răspuns:

Simplu. din curiozitatethinking vad atatea acum la tv si pe net incat vor sa puna in practica cat mai curand

| Aiicha a răspuns:

Din teribilism, stii cum se spune incercarea moarte n-are.

| ELD a răspuns:

Pentru ca vad la Tv tot felul de prostii si de scarbosenii si ii fac mai curiosi si din ce in ce vor sa incerce.Pana cand apare si superman[baiatul in termeni "cool"] si vede ca fata e putin prostuta, o vede isi bate joc de ea si isi formeaza placerile lui.
Fetei daca i`a placut, cand e mamica la serviciu i`a pixul si...[am fost cazuri pe TPU sau isi face repede un prieten golanas si rezolva problema.
Dar cu siguranta mai tarziu cand va gasi un baiat potrivit pentru ele, va regreta faptul ca a facut`o cu toti baietii [funky de cartier]. Pacat isi pierd copilaria.Pa pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Opt1k a răspuns:

Mai nou a face sex e la moda.mai ales de la varste fragede.am mai citit un arricol cu copilul ala nebun care voia sasi piarda virginitatea de la 12 ani.romania ce sa-i faci!

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Pentru ca la acele varste fragede ne umbla mai mult hormoni, sau sa nu zic mult, sa zic super mult.Eu am vazut si copi de 9 ani care tot vorbeat de sex. Unde se duce oare lumea asta? nu stiu. Dar motivul principac este ca le umpla foarte mult hormoni si nu stiu sa si le stapaneasca si vor sa lese o beata fata insarcinata sau sa primeasca unu dintre ei niste boli, pentru ca nu stiu daca ei is asa priceputi sa foloseasca prezervativi.etc.

| purpleice a răspuns:

Cel mai mare motivtongueROSTIE, pentru ca se simt cool, daca fac sex cu toti boschetarii de la 11, 12 ani, deci frate eu la varsta lor imi vedeam de copilarie, ma uitam la desene, citeam, ma jucam, faceam lucruri de varsta mea, inca ma uitam la desene cu barbie.bine nici eu nu sunt f mare fata de ei, da consider ca am mai multa minte decat ei.deci mai peste tot prin reviste pentru adolescenti, pe net peste tot vezi intrebari de genul:am 12 ani, prietenul meu are 15, 16(poate chiar mai mult) si am facut sex aseara fara prezervativ credeti ca am ramasa insarcinata? deci pe mine ma socheaza copii de genul asta. sfatul meu:duceti-va pe CENTURA daca de la varsta asta va ocupati cu lucruri de genul asta, deci pe mine chiar ma revolta lucrurile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| pauladrian a răspuns:

Pentru ca au acces la prea multe la varsta asta.

| Anamaria_7214 a răspuns:

Un din curiozitate, alti fiindca li se pare ca numai asa pot ajunge ce-si doresc, se pot schimba se pot maturiza pot deveni oameni in toate firea. insa sa nu uitam ca sunt si unii care sunt obligati sa faca asa ceva si nu ma refer aici la violuri ci la faptul ca unii isi castiga painea din asa cevastraight face

| Jadeite a răspuns:

Da. lipsa de educatie, anturaj gresit, accesul la internet de la varste fragede, sex everywhere you see; cel putin, multi dintre cei care ne-am nascut in anii 80 si am avut copilaria in anii 90, mai greu auzeam de sex, tin minte ca primul film erotic ce l-am vazut o fost abia la 13 ani, primul film porno, mare distinctie fata de cel erotic l-am vazut la 16 ani, vreo 2-3 luni dupa, eram inca traumatizat de ce-am vazut acolo; multe fete in liceu cls 9, 15 ani inca n-aveau un prim boyfriend; degeaba, erau alte vremuri, acum fetite si baietei de 10 ani stau pe net si invata miscari de pe diferite situri porno...

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Timpul, educatia,''moda'', curiozitatea

| Antonik a răspuns:

Deoarece exista o doza foarte mare de prostie in tara asta. Pana si copii de 10-11 ani au facut sex si stiu deja mute despre lucrul acesta. Daca nu faci sex, esti privit ca un las, cum au mai spus si cei de mai jos. Este ceva absurd care trenuie corectat. In primul rand parintii sunt devina deoarece ii lasa pe copii lor sa isi faca de cap de acum. Aceasta se numeste lipsa de responsabilitate din partea lor. Nu este ceva miraculos sa ai amintiri ca ai avut experiente sexuale de la varsta de 11 ani nu? Mai incolo iti vei da seama ca ai facut o greseala imensa. Acum. cei mai multi fac sex de curiozitate, fara sa se mai gandeasca la urmari. Este un lucru penibil, din toate punctele de vedere. Opinia mea este ca, nu se mai poate corecta lucrul acesta, mai ales in Romania. Daca parintii au fost educati gresit, atunci isi educa si copii gresit. Foarte putini dintre ei isi mai regleaza stilul gresit de viata si se mai corecteaza.
Dar in principiu, Romania se duce pe apa sambetei, iar greselile se accentueaza tot mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca suntem in Romania rolling on the floor nimic nu mai e normal in tara asta de *** laughing si ink un motiv big grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curiozitatetongue

| alina_8356 a răspuns:

Fiindca cei fac deseori ce vad la parintii si din cauza faptului ca parintii nu vb foarte mult cu ei despre astfel de lucruri. Eu vb des cu parinti mei despre orice lucru happy

| Madalinutza_1398 a răspuns:

Broken&Beautiful are mare dreptatebig grin
Din pacate in ziua de azi cam asa se intamplatongue