| draqsorul a întrebat:

Credeti ca e normal sa iti pierzi feminitatea (virginitatea) de la varste fragede?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal sa-ti pierzi virginitatea la varste fragede. Feminitatea nu este egala cu virginitatea, asa ca intrebarea ta este lipsita de sens.

| fabiola a răspuns:

Nu este normal, nici sanatos, nici nu se merita!

| Emeraude a răspuns:

Feminitatea ti-o castigi sau mai bine spus, ti-o descoperi in adevaratul sens o data cu pierderea virginitatii, casatoria, momentul cand devii mama si alte situatii care implica o FEMEIE, nu o copila, astfel ca nu are sens ceea ce spui, probabil ai confundat termenii sau nu le cunosti intelesul.=>Informeaza-te!

Cat despre intrebare, nu, nu este deloc normal sa-ti pierzi virginitatea la o varsta frageda, fiecare lucru, fiecare actiune, activitate sau cum vrei sa-i spui, are perioada sa din viata, nu e firesc sa schimbam legea firii.In plus, la varste fragede, fetitele nu sunt dezvoltate complet din niciun punct de vedere, pot ramane cu traume psiho-emotionale si multe altele.Nu sunt specialist si nici experimentata, dar am trecut si eu prin diferite situatii in viata si mi se pare absurd ca o copila de 12-13-14 ani sa puna intrebari despre contraceptie, despre riscul de a deveni mama din cauza ca nu s-a protejat, despre faptul ca prietenul ei de 18 ani o preseaza sa intretina relatii sexuale cu el si o supune unui astfel de stres psihic. Cred ca sunt multe persoane de-acord cu mine, dar ce putem face? Campanii, chiar daca nu sunt promovate eficient, sunt destule, la fel si surse de informare, dar chiar crezi ca le pasa? In definitiv, e problema lor daca vor sa-si ruineze viitorul, e pacat insa ca regreta mult prea tarziu...altele nu regreta niciodata.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu merita si nici nu sanatos. ai atat timp pentru asa ceva

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Feminitatea? Poi daca nu mai eşti virgină atunci devii ceva specimen de femeie primitivă, care se comportă ca un animal? Poate ai vrut să zici fecioria. Întrebarea asta e ca şi cum ai spune "Credeţi că e bine să consumi droguri?"Răspunsul e evident şi îl ştiai şi tu.Normal că nu e bine, dar poţi să faci ceva în privinţa asta?

| i.love.me a răspuns:

Feminitatea? virginitatea?
sunt 2 lucruri diferite.nu iti pierzi feminitatea daca iti incepi viata sexuala de la varste fragede.
dar sunt multe riscuri si trebuie sa fi preg atat fizic cat si psihicstraight face

Răspuns utilizator avertizat
| zorialbi a răspuns:

Normal este sa-ti pastrezi fecioria pana la casatorie.

| death a răspuns:

Adică femeile care nu mai sunt virgine sunt, de fapt, bărbaţi? Grotesc.

| kukubau a răspuns:

Nu este normal, dar fiecare face ce crede ca e mai bine pentru el.Prea devreme, senzatie prea ieftina cu un cost prea mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci confuzie intre cei doi termeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e normal.fiindca e placut.si poti face cancer la organele de reproducere. ce un cancer de col uterin il iei din drum? numai asa, se poate, cand iti incepi viata sexuala de mica, mori de tanara si-ti raman copilasii singuri fara mamica.si atunci? cinei mai spala? cinei ingrijeste? cinei mai ajuta la teme? cine? cine? cine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-nseamna varste fragede? La ce te raportezi?

| monikutza a răspuns:

Buna. vreau sa iti spun ca eu am pierduto destul de fraged, dar te sfatuiesc ca sa o faci atunci cand esti pragatita.ca sa nu regreti mai tarziu...