| anonim_4396 a întrebat:

De ce de cateva luni menstruatia imi vine prea tarziu.
Eu avem la inceputul lunii iar luna asta si luna trecuta tocmai pe data de 14-15 mi-a venit. din ce cauza? mentionez nu am facut inca

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O răceală, o dereglare hormonală, etc.
Ceaiul de crețișoară este un stimulent natural hormonal și ajută la reglarea menstrei.
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Organismul tau este in crestere. Cu timpul menstruatia se va regla.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Scumpa nu trebuie sa` te ingrijorezi. e ceva normal. nu la toti ne vine menstruatia regulat. deci nu te ingrijora ca nu ai de ce. sunt modificari ale organisumului tau.

puup si nu mai fi asa speriata >big grin

| RainBow_2697 a răspuns:

oh go on nu te ingrijora... daca nu ti-ai inceput viata sexuala nu e niciun fel de problema.crede`ma.si la mine e neregulat.imi vine odata la 2 luni. odata imi vine bine. odata nu.si nu ma ingrijorez pentru ca nu sunt singura cu asa probleme.
Stai linistita ca o sa-ti vina.cat de tarziu. dar o sa-ti vina.:*.

| Dyutzzah a răspuns:

Stai linistita nu trebuie s te alarmezi eu eu am de 4 ani ciclu primii 3 ani mi-a venit regulat si anul acesta s`a schimbat data si nici eu nu mi-am inceput viata sexuala chestiile acestea se intampla deoarece corpul nostru este inca in schimbare

| Norveg a răspuns:

Draga mea, inca nu s-a dezvoltat totul asqa cum trebuie, deci nu trebuie sa te panichezi delocwinking e normal. mai ai pana o sa fii cu adevarat dezvoltata iar atunci vei putea sa iti faci probleme de genul asta, j acum nu e regulata deloc, poate sa intarzie si 1 luna tongue. SUcces :*