| anonim_4396 a întrebat:

De ce de fiecare data cand intalnesc pe cineva nou pe mess, incep sa simt ceva pentru el? am si prieten dar este un baiat de vreo 20 si ceva de ani pe care l'am intalnit pe net la un joc online.am vorbit, schimb id, rasete in fiecare seara pana tarziu dar acum numai e ca inainte...atunci stia ca am prieten dar ma despartisem odata de el si m'a ajutat sa trec peste.in aceea perioada cred ca am inceput sa simt ceva pentru el. felul cum vorbea, felul cum ma aprecia samd.era de vis baiatul.intr'un final, m-am impacat cu cel de care ma despartisem dar lui nu i'am zis. el crede acum ca nu am prieten.numai vorbeste cu mine ca 1 data.trebuie sa il intreb eu ce face si imi raspunde dupa vreo 5 minute si vorbim numai 5 minute si dupa se lasa tacere.numai avem subiecte de discutat. i'am marturisit la un moment dat ca il plac si intrase intr'o stare de soc total.nu se astepta la asta si nu intelegea cum de m-am putut indragosti de el daca nici nu ne'am vazut(el fiind din galati, eu bucuresti) si regreta ca el nu poate raspunde persoanelor care tin cu adevarat la el si m'a facut speciala.acum daca stau on pe mess, nu ma baga in seama.alta data, el ma intreba ce fac.stabilisem cu el sa ramanem amici dar inca ma macina ceva pentru el.cu prietenul sunt fericita, se comporta foarte bine dar acest baiat mi-a pus capac.de ce mi se intampla mie de fiecare data asta? acel baiat nu are prietena.nu ma intrebati de unde stiu pentru ca nu am vazut niciodata de cand il cunosc cu vreo poza la avatar. ce sa intampla cu el si ce p0ot face sa numai ma gandesc la el si nu in ultimul rand sa nu ma mai indragostesc de cine nu trebuie sa nu il pot pierde pe actualul prieten.multumesc

1 răspuns:
| lolly a răspuns:

Incearca sa te feresti de socializarea cu baieti necunoscuti pe mess. Vorbeste doar cu amicii tai din viata reala.si nu le mai da add la necunoscuti => nu intrii in vorba cu ei=> nu simti nimic pentru niciunul=> nu il pierzi pe actualul prieten.