| ToxicGirl a întrebat:

De ce doare asa tare cand iubesti? De ce dragostea trebuie sa fie si dureroasa?

8 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

Pentru ca sti cum e vorba." Sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc" Durerossigh greu de depasit momente de genu asta. Trebuie sa fi optimist, dar... nu poti mereu. Iubirea nu e facuta numai pentru a face fericiti oamenii, ci si pentru ai dezamagisad Asa e viata

| MajorAsshole a răspuns:

Doare tare doar prima data si doar la fete laughing ce rau sunt!

| Dia a răspuns:

Dragostea doare...Mai ales cand te musca partenerul/a de limba!

| TeIubesccc a răspuns:

E dureroasa pentru ca urmatoarea sa fie placuta si sa te implici si mai mult, sa iubesti mai mult ca prima data. si iar sa fi dezamagit. si tot asa. E dureroasa pentru a invata din greseli, dar de cele mai multe ori le repetam. tot de dragul iubirii. E dureroasa pentru a realiza cata putere are dragostea si ca nu ne putem pune cu ea.

| Twist a răspuns:

Iubirea doare?
Eu personal cred ca e cea mai mare prostie sa spui ca iubirea doare! Despartirea,minciuna,inselatul,dezamagirea,astea dor dar iubrea nu! Si atunci cand lucrurile astea se intampla dispare si iubirea, pentru ca nu inseli pe cineva pe care il iubesti, de exemplu! Iubirea este sentimentul care face Pamantul sa se'nvarta si nu exista durere in iubire! E ca si cand ai spune c ''diavolul traieste'n rai!''

| Piticaaaaa a răspuns:

Pentru ca atunci cand iubesti pe cineva nu ii mai vezi defectele si nu te astepti sa iti faca vreun rau...iar cand persoana respectiva te dezamageste, suferi mai mult decat daca ti-ar fi facut'o altcineva tocmai pentru ca aveai incredere in ea mai mult decat in ceilalti happy nu toate persoanele sunt asa cum le credem noi... sper ca te-am ajutat, ai grija de tine!winking

| shotocan123 a răspuns:

Pentru ca in acelasi timp este si fr bine cand te bucuri de ea

| ChalkOutline a răspuns:

Orice are si partile lui bune dar si cele proaste.