| rayannaallexandra a întrebat:

De ce dragostea doare al dracului de tare?

Răspuns Câştigător
| ItIsAlright a răspuns:

Doare cand se termina, si suferi in fiecare zi dupa acel cineva. Doare daca se termina bine si inca te intelegi cu persoana, doare daca se termina rau si i-ai gresit cu ceva persoanei. Pur si simplu devenim obisnuiti cu ideea ca avem langa noi acea persoana care ne iubeste si care ne face zilele mai superbe. Si cand totul se termina simti ca ti-a fost luata efectiv fericirea din fata. Simti cum devi mai trist pe zi ce trece. Iti dai seama cat de mult doare si cat de mult ai iubit o persoana abia dupa ce se termina si observi ca inca nu ai reusit sa treci peste.

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca lumea s-a schimbat si nu exista prea mult bine ca sa fie fericiti toti pe masura. Deaia multi se refugiaza in singuratate eterna

| darrio2007 a răspuns:

Lipsa preludiului.

| RAY a răspuns:

Esti virgina sau o ai stramba de asta de doare, trece cu timpul, il iubesti cum il iubesc eu pe el, iubirea feminina conform studiilor nu exista

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca nu o faci cum trebuie.

| Mosotti a răspuns:

F simplu, au loc reactii chimice in creier, care fac sa pice neurotransmitatorii care dau tonus bun de ex serotonina si endrofinele, si te doare de te rupe daca nu e dragostea impartasita, sau te paraseste cand esti indrag de el. Dar in timp trece si gata.

Si oricum dragostea asta e cam patologic, ca daca te uiti, comportamentul este dezaxat! Suna de 100 ori pe zi, sta unu in altul in prostie, orice zice celalalt se rade aiurea, nu cont ce zice, asta nu e ceva echilibrat! Si ceva bun din asta mai putin poate iesi.

| Celcestietot a răspuns:

Doare doar daca nu stii sa o folosesti.

| SilentRain a răspuns:

Lipsa de maturitate, nu vine sfarsitul lumii daca te lasă
Oricum o sa îți găsești pe alt cineva

| Dalmore a răspuns (pentru SilentRain):

Ce treabă are cu maturitatea? laughing E normal să suferi atunci când te desparți de o persoană cu care ai petrecut o perioadă mai intimă. Nu vine sfârșitul lumii, dar așa simți pe moment. La orice vârstă. Oamenii nu-s doar niște bucăți de carne pe care să le dai dracu' că oricum găsești pe altcineva. Ce dq de gândire-i asta. Apoi vă supărați dacă zice unu că vrea doar să vă f-tă laughing)))

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Bravo pentru acest raspuns

| SilentRain a răspuns (pentru Dalmore):

Nu cred ca după o varsă nu mai faci o tragedie din chestia asta
Argumeza în pl mea ce legătură 'are comentariul de la sfârșiti cu ce am zis eu, Nu are relevanta ce sunt eu, poate sunt fata poate sunt băiat
E problema fiecăruia cum vede viata

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Pai tu poti doar sa crezi ca n-o sa ai o relatie vreodata sa vezi cum erolling on the floor

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Suferiți voii mucosilor, eu o sa respect timpul petrecut cu acea persoana și atât, nu am de ce sa fac o dram
Ca doar nu a murit nimeni, a ales alt drum

| Dalmore a răspuns (pentru SilentRain):

Întrebarea era de ce doare, nu văd unde-i drama și imaturitatea. A zis că se sinucide? Normal că nu e o tragedie și se poate trece peste, dar o despărțire poate fi dureroasă la orice vârstă. Dacă poți trece de pe o zi pe alta peste o persoană, înseamnă că nu ai iubit-o, ai stat cu ea din plictiseală sau că n-aveai cu cine altcineva laughing)))))) și aici e legătura cu ce am spus mai suswinking tu faci ce vrei, dar nu invalida sentimentele altora doar pentru că nu ai trecut tu prin anumite lucruri.

| Sofer a răspuns:

Asa e dragostea. E și bună și e și rea și se joaca cu viata ta.

| Dalmore a răspuns:

Dragostea nu doare, decât dacă nu știi să iubești sau nu ești în relația potrivită. Despărțirile dor, dar te vindeci, cu timpul. Răbdare.

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Nu vezi ca a iubi inseamna cica imaturitate, lipsa de ratiune, trebuie sa va consideram obiecte sexuale atat

| Marius22222222222 a răspuns:

Dragostea... Nu mai exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare când nu știi pe cine sa iubești. Te-ai îndrăgostit de persoana nepotrivita care ți-a lu-at ceva (nu mă refer la chestii materiale). In iubire este exact ca in jocurile de noroc, când investești mult și pierzi, doare binenteles că doare, dar când câștigi nu are ce să doară, te bucuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O zici din experiența?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu doare. Ea vindecă durerea.

Răspuns utilizator avertizat
| Bozgi200 a răspuns:

De ce? Pentru ca ne punem sufletul pe tava unei persoane străine. Și suntem mult prea siguri ca nu o sa ne despărțim vreodată... E ca si cum ți-ai tăia o mână.
E o trauma de aia doare al dracului.

| AEWPenta a răspuns:

Doare ca o gandim cu inima si nu cu creierul.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Daca te referi la dragostea din punct de vedere emotional, ea nu doare singura..trebuie sa te raneasca cineva pentru a te durea.
Daca te referi la partea sexuala prin dragoste, s-ar putea sa nu fi suficient de satisfacuta si sa nu fie dilatat vaginul, poti folosi un lubrifiant. Fii mai explicita cand pui intrebari, numai bine!