| Larisa_3441 a întrebat:

Dragostea doare foarte tare si nu conteaza varsta este un sentiment unic care simt ca nu pot sa mai duc aceasta povara deoarece este o iubire in taina nespusa si foarte dureroasa oare exista leac?

7 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Hmm, sa te corectez, nu dragostea doare ci faptul ca avem multe "dezamagiri" pe aceasta tema, da este un sentiment unic care te poate duce in al 9-lea cer insa si invers.
Leac? Nu cred ca exista asa ceva, insa TIMPUL joaca un rol important in "vindecare".

| Sunshine18 a răspuns:

Exista:tutun si acool!
Sa vezi ca repede treci pestewinking

| AntiACTA a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asta, sa treci peste. Si gaseste-ti pe cineva, o persoana in care tu ai incredere sa ii spui tot ce ai pe suflet. Nu tine totul in tine, ca nu este bine deloc straight face

| Dany20 a răspuns:

1. nu doare dragostea, doare faptul ca nu poti fi cu ea. 2. de ce in taina? ti-a mancat pisica limba? straight face eu zic sa incerci cat mai repede ca daca nu o faci o sa-ti para rau mai tarziu. si sti ce.mai bine sa-ti para rau ca ai facut un lucru, decat sa regreti ca ai stat deoparte happy si leac? pai da exista. o inimia de gheata. satisfacator la sfarsit dar extrem de greu la inceput. acum depinde ce alegere iei. dar intre noi fie vorba, daca nu-ti iese combinatia poti oricand sa incepi sa devii indiferentwinking asa ca nu vad motiv pentru care sa nu incerci. succes!

| Lolalol a răspuns:

Leacul este sa te indragostesti de altcineva. Voarba aia "cui pe cui se scoate". Bafta!

| RedArrow a răspuns:

Leacul e tot iubirea. Sa iti gasesti acea persoana cu care sa stati cat doriti, sa faceti impreuna ce vreti, sa va completati sa ganditi la fel etc.
Iubirea doare cand nu ai o perosana iubita, dupa ce te despati de cineva care nu te mai place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,leacul este persoana de care esti indragostita, numai sa nu fie cineva deja casatorit/a.Numai bine.