| lilith16 a întrebat:

De ce e atat de usor pentru o fata sa gaseasca o relatie, (nu ma refer sa placi neapărat dar daca o tipa spune ca vrea o relatie si ca nu contează cu cine sar toti) si băieţii in general sunt respinşi cand cauta o relatie? (nu mereu dar zic ca daca sunt in situatia fetei)

39 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns (pentru Plato):

Intr-un fel iti dau dreptate.Baiatul nu poate fi singurul care trebuie sa alerge dupa fata.E necesara o anumita reciprocitate.

| LionTrap a răspuns:

In putine cercetari in Dragoste majoriatea de fete îi place baieti care au autostima alor succes in viata (sorry fara ofensare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"Cineva ti-e predestinat" -Prostii ezoterice, nu cred in asa ceva.
Totul se rezuma la "realitate/statistici" Daca voiam numai ****-simpla, am avut cateva ocazii(rare) de a ma cupla. Insa nu cu fete care ma interesau in cea mai mica masura.
Fetele trebuie agatate sortate de tinere, buna parte(Nu toate) din relatiile de durata au inceput din liceu. De asta trebuie sa ai cunostinte pentru a ajunge la ele. Statistic: fetele care au relatii de durata din liceu multe din ele ajung sa formeze cuplu pe viata,
Insa sunt si din alea, care o ard tot pe aventuri de mici, relatii de cate 1-2 luni. asa o tin toata viata -asta zic din experienta personala
Dar e valabil si pentru baieti. Baietii care n-au avut prima prietena pana sa gate liceul is predestinati "esecului"

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Trista e lumea in care traiesti.

| AdelinaC a răspuns:

Nu este usor nici pentru o fata sa gaseasca o relatie daca are pretentii ridicate. Cei care sar sa se ofere sa intre in relatie cu ea de cele mai multe ori sunt disperati si in felul asta fata ramane singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Https://www.youtube.com/watch?v=e0rIWfpPiEM

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca baietii ar fu... orice laughing
De asta se baga in seama cu toate uratele/proastele, alea vazand ca-s cautate, incep sa aiba ifose, si uite asa se trezesc mari dive peste noapte, si ii refuza pe toti aia de nasu lor, visand la idiot calare pe cal alb.

| Emma30555 a răspuns:

Perceptia fetelor e ca ei vor doar sex, din acest motiv ii refuza, in plus cred ca fetele sunt mai echilibrate. Dar nu este total adevarat, si fetele se confruta cu probleme in a si face o relatie, fie sunt ele timide, fie nu au unde sa cunoasca baieti, fetele nu au atat de mult curaj sa iasa cu necunoscuti, in plus nu e asa simplu cum pare ca doi oameni sa se placa sa fie atrasi reciproc

| SG1995 a răspuns (pentru lilith16):

Absolut nimeni. Pur și simplu voi aveți alte criterii, noi mergem pe ideea arată bine și pe viitor îi descoperit eu caracterul, pe de altă parte o tipă nu sare așa rapid la un anunț de genul.