| DiannaDi a întrebat:

Trebuie sa asteptam iubirea sa ne gaseasca sau trebuie sa o cautam noi? Nu de alta, dar eu fiind fata, mereu am zis ca ar fi normal ca baietii sa ma caute. Am incercat si sa caut eu baietii, facand de multe ori pasul subtil, fara sa fiu disperata deloc, încercând sa imi fac o relatie si nici asa nu mi-a iesit. Am o prietena care imi spune sa nu caut eu pe nimeni, ca cine ma vrea, ma cauta. Dar simt ca imi trec anii stand in loc si fara sa apara nimeni. Adica si cine a aparut in viata mea, s-a dovedit ca nu are intentii serioase. Nu stiu cum sa mai procedez, a avea o relatie in ziua de azi mi se pare un lux pe care am impresia ca nu o sa mi-l permit. Desi sunt o tipa frumusica si la locul ei. Va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa o cauti si sa nu te lasi in voia sortii. Din cer nu pica prea multe lucruri cu exceptia ploii. Nu forta nota cu nimeni pentru ca o relatie merge de la sine daca cei doi sunt compatibili. Va veni si el spre tine daca simte ceva. Daca nu simte nu poti face sa te placa. Iubirea implica doua persoane deci ambii trebuie sa depuna un efort, daca il faci doar tu atunci iti pierzi vremea cu cineva care nu te vrea in viata lui.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea e ca o curva multifunctionala. stai cu cineva intr-o relatie dar mai devreme sau tarziu apar certurile, neplacerile si frustrariile. Cand esti singura simti nevoia sa ai pe cineva si cand esti cu cineva te saturi de el. Sant sanse mari sa prinzi un damblagit care te va trata rau si o sa te bata pentru ca la inceput vrea sa fie omul de treaba apoi il vezi numa cu nervi cum face ca animalul prin casa, romanian style

| Ofiintă a răspuns:

Nu este nevoie să cauti, atunci când ai asemenea porniri, cumva fortezi ceva, iară relatiile interumane nu functionează astfel.
În schimb, poti avea o viată activă dpdv social, să iesi pe afară, să cunosti persoane. Atrag atentia asupra aplicatiilor de dating, nu le recomand, sanse minimale să gasesti un bărbat corespunzător, dar chiar şi aşa, nu are vreun farmec să vezi nişte poze fară să iti fi creat o părere despre modul în care se redă şi nu asupra unei poze reuşite. Pe de altă parte, majoritatea bărbatiilor de pe aplicatiile de dating sunt toxici.
Cultivă-ti răbdarea, decât într-o relatie cu un bărbat nepotrivit, mai bine astfel.
Atunci când vei găsi acel bărbat potrivit aşteptărilor tale, abia atunci se va concretiza în sinea ta că toată această vânătoare de bărbati nu îsi avea rostul.

| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te lui DUmnezeu ca la momentul potrivit EL să aducă în vița ta pe viitorul tău soț.

| RAY a răspuns:

Esti o persoana visatoare, care are sperante, iluzi, ai grija la asteptarile tale

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai să cauți, dar nici să stai să-ți pice mură-n-gură, că n-o să vezi!
Totul e să fii atentă (așa cum a mai spus cineva mai sus) și să nu lași să scape o posibilă persoană compatibilă. Dacă nu „mușcă" el, dă și tu puțin din coadă, să îi atragi atenția...

| LoveSleep a răspuns:

Ar trebui să faci primul pas. Schimbă-ți numele de la profil.

| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie neaparat să aștepți să fii căutată.

| SilentRain a răspuns:

Sa cauți, ca nu o sa vina nimeni din senin la ușa ta
E greu sa găsești unul serios, dar ai rabdare ca în timp o sa îl găsești
Sa nu faci prea multe compromisuri

| Endoryus a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa "cauti", doar fii mai atenta in jurul tau. Daca stai degeaba o sa mori singura cu asteptatul tau. Din pacate pentru tine azi oamenii sunt niste cretini. Fetele dar si baietii. Fetele? In toata prostia lor au impresia ca nearatand interes asa chiar fac pe unul sa moara dupa ele. Gresit. Baietii? Cand una arata interes fata de ei o fac disperata dar in toata prostia lor le condamna pe alea care nu le dau nici un semn.

| Paul754880338 a răspuns:

Draguta intrebarea ta! Te referi la dragoste, ca la un produs pe care il poti comanda acasa sau te poti duce sa il cumperi, dar tu mai ai o varianta in care "produsul viselor tale" ajunge din greseala la usa ta si te va surprinde placut. Mai nou femeile au luat aceasta atitudine pasiva, lasciva, in aparenta de asteptare, ca si cum tot trebuie sa vina la mine ca nu are incotro. Mai normal mi se pare sa fii si tu in cautarea acestui vis si sa nu te sfiesti sa o arati si chiar sa faci un pas ( chiar primul pas ) in aceasta directie. Mai degraba gasesc cei ce cauta, decat sunt descoperiti cei ce asteapta sa dea norocul peste ei. Fii realista si optimista, nu defensiva si pesimista!

| Tian44 a răspuns:

Pai depinde si de varsta pe care o ai. poti incepe sa cauti tu pe anumite aplicatii de dating, cunosti oameni, ii studiezi, vezi de ce ai nevoie... incearca sa atragi mereu atentia si arata-le baietilor ce iti doresti happy la un moment dat o sa gasesti pe cineva compatibil cu tine care sa-ti fie alaturi toata viata.

| AEWPenta a răspuns:

Eu pana acum cativa ani mereu faceam primul pas sa invit o fata in oras dorind si eu o relatie si mereu eram respins incat la un moment dat am renuntat sa mai fac asta zic daca cineva vrea sa ne vedem sa o faca ea.
Deci nu e nimic rau sa faci primul pas ca fata, nu pari disperata sau ceva dar majoritatea barbatilor vor ceva rapid in ziua de azi...

| CattanyMihai778 a răspuns:

Dar cati ani ai?

| Ale080999 a răspuns:

Heei, sunt in aceeasi situatie ca si tine, dar am inceput sa ma resemnez ca sa zic asa si sa astept relatia perfecta, asta nu inseamna ca nu fac nimic, din contra interactionez cu baieti, le scriu si eu daca e cineva care sa-mi placa si daca imi zice sau vad ca nu vrea nimic serios, atunci nu are rost sa mai vorbesc cu el dar macar nu regret ca i-am scris.
Trebuie sa ai rabdare pentru ca o vina sufletul tau pereche la momentul potrivit, pana atunci te poti dezvolta tu ca si persoana.
Ai grija de tine!

| MarcelBoaba69 a răspuns:

Propun un gigolo