| Denn97 a întrebat:

Dacă placi o persoana,iar persoana respectiva spune ca nu este reciproc deși mereu te caută sa iesiti, se minte sau pur și simplu vrea sa avem o relatie de prietenie?

Răspuns Câştigător
| GeorgeFlorin2003 a răspuns:

Salut! Îți spun părerea mea. Și mie mi se întâmplă mereu. Îmi place de o fată care este prietenă bună cu mine, i-am spus ce simt, și ea a zis că mă consideră un prieten, că nu ar exista ceva între noi. Pot fi mai multe cauze: fie te testează, să vadă cum te comporți cu ea, să vadă dacă ești un adevărat prieten cu care poate ieși, fie doar vrea să ieșiți să vă distrați ca niște prieteni, fie are nevoie de sprijin emoțional din partea ta etc. Pot fi multe cauze. Cel mai și cel mai bine este să discuți sincer și deschis cu persoana de care îți place despre ce simte și ce dorește să facă cu tine, dacă iese cu tine doar ca prieteni. Dacă nu dorește o relație cu tine, nu trebuie să te întristezi, sunt miliarde de persoane singure care așteaptă o minune. Mă număr și eu printre ele.

| Denn97 explică (pentru GeorgeFlorin2003):

Asa este! Mulțumesc tare mult pentru sfat, chiar o sa îl iau in considerare.

| GeorgeFlorin2003 a răspuns (pentru Denn97):

Cu drag! Mă bucur că te-am putut ajuta

| Denn97 explică (pentru GeorgeFlorin2003):

Mult de tot!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se minte. Relație de prietenie între sexe nu există.

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e a doua varianta.

| Celula44 a răspuns:

Vrea relatie de prietenie evident. nu te place neaparat