| mgtow a întrebat:

Daca un tip/tipa s-a saturat sa tot dea mura-n gura la fiecare incercand sa isi gaseasca jumatatea spune ca nu mai vrea sa continue si nu mai cauta sufletul pereche are ocazia ca cineva intr-o buna zi sa il/o abordeze?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Suntem oameni, fiinte sociabile, interactionam intre noi mai mult decit credem sau vrem uneori, asa ca, daca cautarile inceteaza, poate tocmai atunci va gasi persoana potrivita. Daca a tot cautat, poate de aceea a si fost respins/a (nu ne plac prea mult persoanele insistente, nu?). In cazul tipelor, e mult mai usor, ele oricum vor fi abordate, nu trebuie ele sa incerce o abordare, dar chiar si la tipi, vreo fata va sti cum sa ii arate tipului ca e interesata de el.
Exceptie fac, desigur, "lupii singuratici" ( happy ), acele persoane care traiesc in singuratate, care nu au prieteni, nu au cunostinte, nu au neamuri, si nici nu vor sa interactioneze cu cei din jur. In acele cazuri, e posibil sa nu fie cautat/a. Insa daca e un minim de deschidere, poti sta linistit, poti sa nu faic nimic, ca tot va exista mai devreme sau mai tirziu o abordare din partea cuiva.

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Logic ca cineva abordeaza la un moment dat.

Dar nu e corect sa astepti asta, sa stai cu mainile-n buzunare si sa astepti o tipa sa-ti zica "te vreau!".

Greseala in faza asta e chiar asta ca iti cauti "jumatatea". E absurd sa crezi in jumatati, suflete pereche cand poate ca astea se gasesc dupa multe incercari, trairi, experiente.

Ce-i "jumatatea"? Asa, dupa tine...o persoana dupa care esti al naibi de indragostit/a, cu care e totul perfect si cu care te face sa te simti diferit.
De fapt, nu se rezuma totul la asta.

Ai nevoie sa cunosti mult exteriorul, nu sa zici ca "te-ai saturat sa cauti"- tu nu cauti, experimentezi.

Ia priveste lucrurile asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ca are happy