| Gabi212121 a întrebat:

De ce femeile gravide sunt foarte pofticioase?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ca rezultat a numeroase studii poftele sunt de natura psihologica decat fizica, iar daca nu sunt satisfacute nu vor dauna cu nimic copilului, multi doctori le considera mai mult niste capricii.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Le manca copilul din interior asa ca manca mai mult sa nu devina schlete vii, rata metabolica creste cu 500 de calorii cand esti gravida
Calorie Needs. Calorie need does not increase during the first trimester. In the second trimester, a woman needs an extra 340 calories. In the third trimester, she needs an extra 450 calories. Overweight women may need fewer calories, while underweight women may need more. Add calories from nutrient rich foods.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Nu toate femeile gravide sunt pofticioase! Cred ca depinde de femeie!
Eu nu am avut deloc pofte si am fost de 2 ori insarcinata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu esti un specimen mai aparte. Extraterestru...

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti iei bloc, dar ce sa faci, e proasta ca tufa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Parca ar fi prima oara. E haios cum numai ea nu isi da seama ca este asa thinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat de ipocrit poti sa fii, sa arati cu degetul pe altul, doar pentru ca nu-l poti inghitii?
Vreun misogin sau labar, care se crede mai destept decat este, asta esti!

De altfel, esti atat de ipocrit, incat ti-ai facut cont recent, doar ca sa arunci cu noroi, probabil fiind un user mai vechi, care a fost suspendat de adminul forumului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

De la Endoryus:Eu macar nu dau repede ignore si fug cu coada intre picioare, om las ce esti.Degeaba ai varsta care o ai.Pe langa faptul ca iti faci propriul gen de ras.Eu misogin si labar? Dar tu ca ai timp de 100+ posturi pe zi, sunt curios.Mai ai unghii la degete? Nu raspunde.Stiu deja raspunsul.Ai tu sot fericit cum sunt eu casatorit cu regina Angliei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Urat imi este de omul prost si rau de gura!

| Samariteanul a răspuns:

E normal, doar copilul acela are nevoie de multe substante nutritive pentru dezvoltarea sa, deci femeia trebuie sa manance cat mai diversificat si cat mai sanatos si cam cat de des pofteste.

Răspuns utilizator avertizat
| Ymela a răspuns:

Pentru ca o Sa aiba Un copil si Sunt 2 guri de hranit