| Fgghhh a întrebat:

De ce fetele dupa o relatie incheiata zic asa ..ca vor sa faca o pauza adica ce inseamna pauza aia?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa isi mediteze viata relaxare, poate schimb de parteneri in numar mare pana se stabileste cu altul

| Ofiintă a răspuns:

Pauza după o relatie încheiată?
Au nevoie de timp pentru ca să mediteze asupra celor întâmplate. Vor să se regăsească. Nu toate-s pe principiul dă-i să meargă.
Ieşim şi intrăm în relatii, nu este ca la grădinita.

| darrio2007 a răspuns:

Pauză de masă. Că in pat tot au facut-o mereu.

| Adry05 a răspuns:

Că nu vor să se implice încă emoțional iar, ceea ce e normal și sănătos. dacă ai iubit n-ai cum să te implici prea repede emoțional cu altă persoană.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ca sa sune mai frumos

| RAY a răspuns:

Nu vor sa fie sincere asa ca baga vrajeala daca esti fraier poti astepta dupa ele o mie de ani in suspine si jale ca julieta ta e cu alt armaras iar tu romeo esti tot cu dreapta si in așteptare lunga

| CleanHeart a răspuns:

Pauza aia inseamna ca trebuie sa-si puna ordine in ganduri si sa primeasca ce merita.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pauza inseamna arunci cand ea ...sau el. Intalneste pr altcineva mai interesant!

| anamaria82726 a răspuns:

Asta e in functie de persoana. Fircare fata are motivele ei. In general, cred ca acea pauza inseamna faptul ca s-a saturat. Fie de relatie, de persoana, de anumite actiuni ale partenerului etc. Si ar fi doua categorii asa mai generale:
-cele care au de gand sa incheie relatia de tot si au formulat asa ca sa sune mai frumos
-cele cele care chiar au nevoie de o pauza de la tot si au de gand sa se intoarca la partener pe viitor.
Eu persoanal nu prea cred in aceste pauze. Daca ai ajuns sa ai nevoie de o paiza doar pentru ca nu prea iti mai suport partenerul, nu stiu cum o sa rezisti dupa cu el toata viata

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Adica au nevoie de o mica reculegere dupa fosta relatie si sunt slabite ca sa zic asa psihic si au nevoie de o oaza de liniste momentan pana isi recupereaza iar fortele ca sa se inarmeze intr-o noua relatie.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Daca tu iubesti o fata. si va dezpartiti. intri imediat in alta? Nu! Aia inseamna pauza. Timpul ala in care suferi.

| GabySheful a răspuns:

Frate pauza aia e fara sfarsit si eu mi am luat teapa tot lfl