| Lrs2015 a întrebat:

De ce handicap sufera o femeie care este intr-o relatie serioasa de ani de zile dar foloseste mereu prezervativ? Mai mult, considera ca asa fac toti de fapt in relatii serioase si afirma ca cei care cred contrariul nu stiu pe ce lume traiesc. Accentuez, mereu, adica 100% din timp.

56 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De un handicap suferă mai degraba cine judeca astfel o femeie pentru o decizie care o priveste strict pe ea si cel mult pe partenerul ei.
In privinta considerentului ca asa fac toti, evident se înșeală, e suficient sa citesti 10-15 intrebari de la aceasta categorie ca sa realizezi ca adesea oamenii nu prea stiu pe ce lume traiesc.

| Lrs2015 explică (pentru regis):

Eu nu-mi fac cultura generala in functie de ce intrebari si rapsunsuri sunt pe aici. Eu traiesc si vietuiesc in VIATA REALA

| Lrs2015 explică (pentru regis):

Am voie sa judec pe cine doresc eu, tinere

| sweetys a răspuns:

O femeie sau un cuplu care nu isi doresc momentan un copil. Si nu se numeste handicap. Ca doar de aia au fost inventate prezervativele, sa impiedice sarcinile nedorite ai BTS. Da si exista anticoncepționale, dar nu e nimeni obligat sa le ia, fiindca sunt bombe hormonale. Asa ca fiecare are libertatea sa aleaga ce face in relatie si mai ales cu corpul lui. Nu poti acuza un om ca se protejeaza într-un anumit scop.

| Lrs2015 explică (pentru sweetys):

Poate am zis o prea dur handicap, dar eu nu prea am auzit asa cazuri de relatii serioase.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-i handicap ci preventie si pare a fii o femeie desteapta, care isi pretuieste sanatatea si nu accepta sa riste.

Bravo ei!

| Lrs2015 explică (pentru Violleta2022):

Daca e asa, tu de ce faci mereu fara? Ca era vorba de relatii stabile, de ani de zile. Cum poti fi asa egoista, fiinto? Tu sa faci fara, dar altii mereu cu! MEREU. Doar tu sa ai voie fara...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lrs2015):

De unde stii tu cum fac eu sex?

Tu ai habar macar cu cine stai de vorba?

| Lrs2015 explică (pentru Violleta2022):

Stiu....crede ma. Ca nu m-am nascut ieri! Nu mai fi egoista, nu doar tu ai voie asa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lrs2015):

Evident ca nu stii nimic despre mine, doar bati campii pe aici.

Nu mai sunt demult fetita, iar viata mea sexuala nu am expus-o niciodata aici, pe forum.

| Lrs2015 explică (pentru Violleta2022):

Ca si atunci cand erai fertila tare foloseai laughing
Nu e nevoie sa expui, toata lumea in relatie face fara

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lrs2015):

Chiar nu este probelma ta ce metode contraceptive am folosit eu.
ia de invata fetita, ca-ti va prind ebine in viata!

| Lrs2015 explică (pentru Violleta2022):

Dar de ce e problema ta ca altii sa foloseasca mereu? De ce doar tu sa te bucuri de un penis gol si altele nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lrs2015):

Fiindca sunt aici sa va educ!

| Lrs2015 explică (pentru Violleta2022):

laughing sa facem ce zice popa si nu ce face popa?

| Emilian65 a răspuns:

Ce este rău în asta. Nimic. Femeia vrea sa fie protejata atunci când face sex de: sarcina și de boli cu transmitere sexuala.

| Fatamuntilor a răspuns:

Stii macar ce insemna,, handicap''?
In CAZUL expus de tine se e vorba RESPONSABILITATE. RESPECT
Poate nu isi doreste (momentan) un copilSi poate e putin egoista! Dar egoismul nu se incradreaza inr-un grad de handicap.
In rest e ok comportamentul femeii!

| Lrs2015 explică (pentru Fatamuntilor):

laughing afirmi ca e normal ca intr o relatie stabila sa se foloseasca protectie?
Tie tot asa iti place sa faci cu sotiorul tau?
Cand a fost ultima oara cand ai folosit protectie cu sotul tau /iubitul tau? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De nicio boală. Doar nu vrea un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De nici unul. Poate nu vrea să folosească anticoncepționale din diverse cauze și de aceea cere partenerului să folosească prezervativul la fiecare partidă de sex.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Poate nu-și dorește o sarcina nu nepărat suferă și de un handicap sau o problemă de Sănătate

| Lrs2015 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Tu cati cu relatii de ani de zile stii care folosesc mereu protectie?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Lrs2015):

Pai nu ma interesa niciodată relația cuiva dacă o face cu soția lui sau cu prietena lui cu sau fără prezevartiv de ce ași vrea sa știu asta? Și care este problema dacă acea femeie alege sa se protejeze în actul sexual care are loc cu prezevartiv?

| Lrs2015 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Este anormal in cazul unei relatii de lunga durata

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Lrs2015):

Eu înțeleg ca în accea relație femeia nu are încredere Adevărată în acel bărbat și nu-și dorește un copil nu este pregătită de o sarcină și de asta se protejează. ceva este de acea femeie se protejează nu avem de unde ști motivul real și Adevărată de ce alege să se protejeze atâția ani trebuie întrebată și atunci afli Adevărul

| Lrs2015 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Anticonceptionalele sunt mai efective decat protectia

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Lrs2015):

Irelevant

Femeia aceai are teama mare înseamnă și sigur nu vrea sa riște boss se asigură că nu va avea copil cu respectivul și de aceai decurge la prezervative eu la concluzia asta am ajuns și cred

| bogdanbucur a răspuns (pentru Lrs2015):

Sincer sa fiu cu tine folosesc 8/10 cazuri cu prietena mea. Suntem de 7 ani impreuna ca sa iti si raspund la o viitoare intrebare.
Folosim tocmai pentru a sta fara grija unei posibile sarcini intr-un moment in care chiar nu este cazul, nu este ca si cum nu ne dorim, insa chiar nu este momentul potrivit.

| suntserios a răspuns (pentru Lrs2015):

Anticocenptionalele au si efecte negative... stiai asta?
Poate femeia nu vrea sa se expuna unui factor de risc luand zi de zi anticonceptionale...

| Ararat a răspuns (pentru Lrs2015):

Anticonceptionalele NU sunt mai safe, mama a ramas insarcinata cu fratele meu desi lua anticonceptionale si medicii au fost speriati pana in ultima clipa ca poate o sa aiba probleme din cauza asta, din fericire a fost ok.
Anticonceptionalele au o gramada de efecte adverse, iti distrug organismul si un barbat care te iubeste si te respecta nu iti cere niciodata sa iei asa ceva.
Numai cand e vorba de probleme hormonale trebuie luate in calcul anticonceptionalele.
In rest, exista multe alte metode de protectie. Prezervativul e cel mai ok si daca ti se pare ca e "inconfortabil", afla a pe piata sunt zeci de tipuri, unul gasesti pe placul tau. Dar mai bine ai ramane singur pe veci cu asa gandire.

| VoidEternal a răspuns (pentru Lrs2015):

Anticonceptionalele au efecte secundare.

| Lrs2015 explică (pentru Ararat):

Plin de ratati si ratate sexual pe aici

| Lrs2015 explică (pentru suntserios):

Toate pastilele au!

| suntserios a răspuns (pentru Lrs2015):

Pai vezi, atunci de ce sa bagi anticonceptionale in tine cand poti folosi prezervativul?

| Lrs2015 explică (pentru suntserios):

Mai baiatule, chiar nu e nimeni aici normal la cap si cu o viata normala implinita pe toate planurile? Toti cuplati nu folosesc, e o realitate, asa e normal, voi sunteti efectiv asa dusi si ratati ca nu stiti asta sau o face de carcotasi rautaciosi ca sa ma contraziceti pe mine?

| suntserios a răspuns (pentru Lrs2015):

Sau cand toti iti zic ca ai baut te duci frumusel la somn.

" Toti cuplati nu folosesc, e o realitate"

Ma bucur ca stii mai bine decat mine cum fac eu sex... ha ha ha ha. Buna asta.

| Ararat a răspuns (pentru Lrs2015):

"Toti cuplati nu folosesc"

Aia de la tara de la tine care fac copii pe banda rulanta. Oamenii normali folosesc, dar tu dai semne de schizoid, ce stii tu despre oamenii normali? Esti depresiv cu un scop: pierzi vremea pe internet imprastiind rahat. Gaseste-ti un scop in viata departe de ecrane macar spre binele altora daca pe tine nu dai doi bani ca imprastii dezinformare si practici nesanatoase.

| Lrs2015 explică (pentru Ararat):

Ceea ce afirmi spune multe despre viata ta sexuala

| Ararat a răspuns (pentru Lrs2015):

Si despre a ta. Ai o viata sexuala inexistenta, n-ai experimentat mai mult de un cucuruz in fund, de aia nu iti poti imagina ca oamenii pot simti placere si in mod responsabil.

| Lrs2015 explică (pentru Ararat):

Vezi ca aberezi. Unu la mana eu sunt activ. Doi la mana o persoana care crede ca prezervativul se foloseste mereu si toti il folozesc mai mereu (exceptie cand se fac plozi) nu prea a avut chestii marete sexuale. Crede ma. O sa intelegi cand o sa mai experimentezi. Eu am facut si cu barbati si cu femei. Cunosc diferenta intre anus si vagin, intre protejat si neprotejat, etc

| Ararat a răspuns (pentru Lrs2015):

Esti activ pe TPU. Cam atat.

| Lrs2015 explică (pentru Ararat):

Bine laughing

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Dormiți lăsați cearta - _-

| Lrs2015 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

E o egoista laughing si nu doar ea laughing si dullcat aia

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Noapte bună eu trebuie sa dorm puțin -_-

| Sistemulxxl a răspuns:

Acea femeie este atenta cu sanatatea ei si mai ales nu-si doreste o sarcina. Este in regula.

| Lrs2015 explică:

E mai rau decat credeam, dar e plin de ratati si ratate pe aici

| Ararat a răspuns:

Se numeste a fi o persoana responsabila, dar tu cum inoti in jeg pe la tine prin casa nu ai de unde sa stii ce e responsabilitatea.

| Lrs2015 explică (pentru Ararat):

Nu mi vine sa cred ca efectiv aici s au strans toti ratatii si ratatele

| Ararat a răspuns (pentru Lrs2015):

Vorbeste depresivul care se ineaca in propriul jeg.

| Lrs2015 explică (pentru Ararat):

De ce scuipi asa cu rautate? Te simti mai bine?

| Ararat a răspuns (pentru Lrs2015):

Doar iti raspund la mizerii cu aceeasi moneda. Chiar sunt prea blanda la ce caracter ai.

| Lrs2015 explică (pentru Ararat):

Stii tu ce caracter am eu laughing rolling on the floor

| AlPac a răspuns:

Probabil psihic, nu stiu. Relatie serioasa lunga doar cu prezervativ? Pai, doamna respectiva nu doreste sarcina, nu doreste sa devina mama. E greu sa judeci pe cineva pentru asta, nu doresti copii, asta este, Altii, insa, abia asteapta... Cum am spus, e greu sa judeci pe cineva pe chestia asta. E o chestiune de optiune, frica de a deveni mama? Deci, daca e vorba de un handicap, asta ar trebui sa fie. Asa cred eu, nu e o parere avizata.

| Th3real1 a răspuns:

Pai sunt șanse să ii fie frică sa nu rămână. Poți totuși găsi alternative. Îi poți propune să v-o faceți reciproc, lucru care nu aduce la o sarcinăhappy Și îi poți explica faptul că o sarcină nu e chiar atât de ușor de obținut, femeile au doar o anumită perioadă a lunii in care sunt predispuse sa ramana insarcinate. Bine, acum nu spun ca nu trebuie protectie dar daca esti sigur pe tine ii poti propune si explica faptul că nu e ceva anormal sa o faceti fara

| Lrs2015 explică (pentru Th3real1):

laughing
Nu se referea la viata mea personala intrebarea, ci asa la general.
Eu nu fol momentan cu partenerul meu