| RAY a întrebat:

De ce vor mereu fetele relatii serioase?
chiar si fetele de 15 ani vor, nu e prea devreme pentru relatii serioase pentru ele?
cam de la cati ani credeti ca se poate porni o relatie cu adevarat serioasa?

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Ai dreptate!
O relatie serioasa mai inseamna sa faci si cu o persoana o familie!
Dar nu inteleg nici eu de ce unele fete vor o relatie serioasa direct inainte sa isi mai cunaosca partenerul(si mai ales la varsta unor fete care vor de la o varsta mica asa ceva)

42 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Eu zic ca si tu ar mai trebui sa astepti. '89, te sperie si gandul ca ai putea intemeia o familie cu foarte multe responsabilitati. Maturitatea isi spune cuvantul. Iata-te.

| DeeaMarry a răspuns:

Cand spun ca isi doresc o relatie serioasa vor de fapt siguranta. Vor sa poata avea incredere foarte mare in partener, vor ca acesta sa inceteze cu orice flirturi si sa le fie fidel. Vor sa poate sa-si spuna orice, fara niciun fel de retineri. Cel putin asta inteleg eu printr-o relatie serioasa.
De ce condamni fetele de 15 ani pentru ca isi doresc o astfel de relatie? Eu cred ca orice fata/femeie pentru care merita sa suspini noaptea(se exclud pitipoancele/fetele cu reputatie indoielnica, pentru ca ele isi doresc doar sa se distreze si sa profite) si-ar dori, indiferent de varsta.
Te sfatuiesc sa cauti o prietena doar printre astfel de fete, fete ce isi doresc o relatie serioasa. Celelalte isi vor bate joc. Nici nu vad rostul unei relatii in care te temi tot timpul ca prietenul tau se da la altele sau ca iti spune secretele in stanga si in dreapta. E orice altceva, doar relatie nu. Poti sa o numesi joaca de copii(sau joaca de-a adultii in cazul in care se trece peste un anumit prag) happy.

| Anonima264 a răspuns:

Ba da ai dreptate, dar unele fete asa sunt nu prea ai ce sa le faci.
Cam de la vreo 17-18 ani!(parerea mea)

| RAY explică (pentru Anonima264):

Ce inseamna pentru tine o relatie serioasa?

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Pai poate nu am trecut prin asa ceva,dar pentru mine o relatie seiroasa inseamna incredere, sprijin, iubire adevarata de la partener, sa nu te insele, sa nu te insele partenerul...
Pentru mine o relatie serioasa nu inseamna sa se ajunga direct la...

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Desi pentru unele fete o relatie serioasa inseamna sa se ajunga direct la...(stii la ce ma refer).

| RAY explică (pentru Anonima264):

De acord cu tine, un fel de prietenie, vezi tu pentru mine o relatie inseamna sa faci cu o persoana o familie, o casa etc asta inseamna pentru mine o relatie, desigur ca la inceput e o prietenie pe care o si promovez sasi cunosti cat mai bine partenerul inainte de ceva serios

| RAY explică (pentru Anonima264):

Pe mine ma suprind persoanele care spun da vreau relatie serioasa dar habar nu au cei aia, adica cum poti spune da vreau relatie dar ei nici nu se cunosc

| RAY explică (pentru Anonima264):

Si mai ales ca sa faci o familie trebuie cat de cat sa ai un loc de munca, sa fi cat de cat realizat financiar, nu sa fi copil si sa faci copii, eu isi spun mam vazut cu fete de 16, 17, 18, 19 ani, 20 de ani si multe fete nu au habar nu ce vor, dupa mine inceputul unei relatiei serioase incepe cand termini facultatea si ai o meserie, intre timp ai aventurii

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate!
O relatie serioasa mai inseamna sa faci si cu o persoana o familie!
Dar nu inteleg nici eu de ce unele fete vor o relatie serioasa direct inainte sa isi mai cunaosca partenerul(si mai ales la varsta unor fete care vor de la o varsta mica asa ceva)

| Anonima264 a răspuns:

Adica nu vreau ca relatia sa fie o "gluma"(adica sa nu te iubasca cu adevarat...)

| RAY explică (pentru Anonima264):

Asa raman unele gravide de copile se trezesc cu copilu in brate sau stau cu un barbat care sa purat bine cu ele la inceput

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate, asa se maturizeaza fetele si mai sar si peste copilarie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 20 de ani e cel mai bine. Dupa 40 de ani vrand, nevrand, pretentiile-s mai putine, relatiile mai stabile.

| NotToday a răspuns:

Copilele alea vor relatii serioase, da se plictisesc repede si trec peste tine, ca si cu n`ai exista happy

| RAY explică (pentru NotToday):

Ai dreptate, in realitate oare ce vor?

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Dar oare de la ce varsta crezi ca incep relatiile obisnuite(adica nu alea serioase)?
Ca prietena mea are o relatie cu un tip si ea are de abia 13 ani si eu cred ca e cam prea tanara!

| NotToday a răspuns (pentru RAY):

Majoritatea? Bani, distractie, atractie fizica. Minoritatea, din pacate foarte redusa, opteaza pentru fericire, iubire, incredere...

| RAY explică (pentru Anonima264):

Am cunoscut si persoane care au fost prietenii de mici si cand au fost mari sau si casatorit si au format o familie, la 13 ani este prietenie, sunt si prietenii intre copii de gradinita, sunt si prietenii care includ sarutarii alea incep cam pe la 16, 17 ani, eu n-am nimic contra lor, dupa mine o prietenie bazata pe respect, conversatii poate incepe si de la 13 ani, dar o relatie care include sarutarii de la 18, 19 ani, trebuie stiut ca noi baietii gandim cu 4 ani mai putin matur ca voi fetele si e adevarat, pustani vor de fapt relatii sexuale nu ceva serios, relatiile sexuale eu le prefer sa fie pe la 20 -25 de ani cand vrei sa formezi o relatie cand esti matur si ai habar de ce vrei

| RAY explică (pentru NotToday):

De acord cu tine

| RAY explică (pentru NotToday):

Multe nici nu stiu ce vor, mormaie ele ca vor relatie serioasa

| NotToday a răspuns (pentru RAY):

Corect. Au prea multe filme in cap, din pacate, doar atat.

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Porbabil fetele astea minore vor o relatie seiroasa deoarece multe dintre ele vor sa aiba o "aventura"...

| RAY explică (pentru NotToday):

De la cati ani crezi ca trebuie sa ai o relatie serioasa?

| RAY explică (pentru Anonima264):

Posibil,dar pe TPU e plin de ele

| NotToday a răspuns (pentru RAY):

Nu conteaza varsta, din moment ce iti gasesti persoana potrivita... happy

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Din pacate ai dreptate.
Si te pomenesti ca dupa relatia serioasa a minorilor se plictisesc fetele si merg la altii.

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Poate nu ma crezi daca iti spun dar am inteles ca unele fete incep o relatie serioasa de la 12 ani.

| RAY explică (pentru NotToday):

Conteaza seriozitatea acelei persoane

| NotToday a răspuns (pentru RAY):

Normal.

| RAY explică (pentru Anonima264):

Ele doar viseaza vor ca sa fie adulte din pacate uni tot la fel ca ele intretin si relatii sexuale cu ele

| RAY explică (pentru NotToday):

Si eu am placut unele fete, credeam ca ma potrivesc dar degeaba daca nu erau serioase, seriozitatea este fundatia unei relatii, sinceritatea, hotararea, vointa sunt lucrurii importante si banii sunt foarte importanti desigur

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui sa aiba rabdare, prea multe fete isi strica copilaria!
Si atunci cand o sa devina adulte o sa le fie dor de copilarie.

| RAY explică (pentru Anonima264):

Ai dreptate si eu spun la fel

| Anonima264 a răspuns (pentru RAY):

Si sincera sa fiu am inteles ca o fata de 15 ani are un copil din cauza relatiei serioase pe care o are
!

| RAY explică (pentru Anonima264):

Pacat de tineretea ei

| anonnimaeu a răspuns (pentru RAY):

Deci in colcluzie persoanele de 14 15 ani pot avea o relatie serioasa?

| RAY explică (pentru anonnimaeu):

Tocmai invers ai inteles, citeste raspunsul castigaor

| anonnimaeu a răspuns (pentru RAY):

Adevarat!

| jess179 a răspuns:

Cred ca de la 18 in sus, sub 18 sunt minore si nu stiu ce este dragostea adevarata.

| anonnimaeu a răspuns:

O verisoara de-a mea a avut primul prieten in clasa a 8-a acum e la facultate si anul asta se casatoresc... si nu e singurul caz ce il stiu, deci?

| RAY explică (pentru anonnimaeu):

Am cunoscut si persoane care au fost prietenii de mici si cand au fost mari sau si casatorit si au format o familie

| Andreea_Adeywtza_1991 a răspuns:

Peste 18 ani.....deorece sub 18 ani nu prea stiu fetele ce vor...