| Nicollettaa a întrebat:

De ce in majoritatea cazurilor (nu este o regula) dupa o despartire baiatul vorbeste urat despre fosta iubita in fata prietenilor, a altora. Ce inseamna acest comportament?

11 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Baietii fac chestia asta deoarece vor sa se dea "lei" in fata prietenilor, sa arate ca nu sufera dupa ea si ca nu le pasa. Mie nu imi place sa vorbesc deloc despre fostele mele prietene. Ele au vrut ceva, eu am vrut altceva si asta e tot ce e de spus.

Revenind la ideea de baza, cam asta este motivul. Vor sa para duri, dar chiar si asa daca vorbesc fara sa gandeasca asta nu ii ajuta decat pe moment.

| DNSK a răspuns:

Frustrarea. si fetele fac la fel. acum, depinde de varsta

| LNK a răspuns:

Inseamna ca e un magar si ca frustrarea isi spune cuvantul.
Multi gasesc prin denigrare o razbunare potrivita.
Din punctul meu de vedere e de-a dreptul penibil sa faci asa ceva. Nu denigrezi pe cineva pe care ai iubit.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Denota ca este gelos invidios ca ea s-a despartit de el. Si vrea sa o puna intr-o lumina proasta, pe viitor sa fie numita "Curva". Asta se intampla mereu.

| 愛日本 a răspuns:

Pentru ca asa sunt unii baieti, dar nu doar baietii, si fetele.

| Alecsyyya a răspuns:

E supararea aia de dupa despartire, mai ales ca poate sunt nervosi ca au primit papucii. Depinde, poate vor sa le arate prietenilor ca nu au fost niciodata interesati de fata respectiva sau ca nu sufera. Baietii...

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Daca ei vorbesc urat despre fosta nu inseamna decat ca le pare rau de ce au pierdut si incearca sa se consoleze singuri cu gandul ca nu era buna de nimic.Si doar nu poate sa vorbeasca singur. Vorbeste cu prietenii si cu colegii in general.

| Cristiann25 a răspuns:

Eu n-am vorbit niciodata fostele de rau ba din contra sunt prieten cu ele.Doar pe una am facut-o "vedeta" pentru ca era parasuta rau de tot!

| sayWhaaat a răspuns:

Inseamna ca se oftica ca au pierdut fata respectiva si fiecare baiat are propriul mod de a trece peste.

| Xenia16 a răspuns:

Este din orgoliu, sa arate doar ca nu sufera dupa ea, sa arate ca este puternic.

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Inseamna ca e suparat ca a pierdut-o. Si nu suporta acest sentiment asa ca vrea sa arate ca nu-i pasa purtandu-se urat.sad sper ca am fost de ajutorhappy