| boonnyk a întrebat:

Cum sa incep dialogu dupa o despartire cu fosta iubita? Daca o sun, cum sa incep?

multumesc

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Incepe prin a-i scrie mesaje si foarte important, poarta-te ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Poarta-te cum te purtai inainte, in timp ce erai cu ea si va intelegeati bine, ca sa-si aminteasca de momentele frumoase ale relatiei si sa vada ca ai revenit la sentimentele de la inceput. Fiecare relatie e frumoasa la inceput si depinde de amandoi cum stiu sa pastreze acest lucru. O sa vezi ca daca insisti sa te porti normal, totul o sa curga de la sine. Scrie-i des si scrie lucruri frumoase. Fa-o fericita! Imposibil sa te refuze. Multa bafta!

| boonnyk explică (pentru sweetangels):

As dori sa vb in privat, daca aceptati

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ea s-a despartit de tine nu incepe nimic.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu degeaba se numește 'fosta'. Ea face parte din trecut. Trecutul trebuie lăsat în spate. Get over it!

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu am pastrat legatura 2 anii cu fosta iubita, din cand in cand

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pai da, daca merge sa faci asta. Daca ea nu mai vrea nimic, nu are rost.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ea nu a vrut, eu ma m milogit de ea ca bolovanul, cred ca si in acest caz e acelasi poveste, deci nu exista sanse, fetele sunt mai hotarate

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Daca stai sa te milogești, mai rău faci. Spala tipa cu tine pe jos.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stiu asta, dar sufeream dupa ea, dupa ce ma m despartit de ea credeam ca va fi usor dar a inceput greul abia atunci, orice contact cu ea pe moment aducea fericire apoi iar suferinta, desi ai dreptate e trecut

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Voi fetele oricum preferati pe cineva care sa va acorde putina atentie, sa fie putin mai indiferenti asa la inceput, bat la pariu.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Și ai simțit nevoia să îmi spui mie asta? Și-asa dam de înțeles prostii, mai abtine-te! laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

A fost pur si simplu o remarca, am vazut discutia asta fiind in trecere,, acum ce, sys, nu am voie sa iti scriu ceva pe aici ca repede vor sari cu gura ceilalti? Lasa-i sa zica ce-o vrea, nu imi bat capul

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

rolling on the floor scuze! Am intrat într-o mini coma de la ras!

| Speed99 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa te vreau, Drimmero. Traiti-va iubirea. Pwp.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Da, deja suntem logodiți.

Speedy, stop it!

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

N-am cum, pana nu marturisiti odata. Scuze, nu ma pot abtine.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Mărturisesc!
Este cel mai bun frate ever!

| Drimmero a răspuns (pentru Speed99):

Nu stiti sa va astamparati deloc!

| kandaraki a răspuns:

Nu suni fosta, nu initiezi nici o discutie, e ca si cum ai vinde masina si te-ai duce la ea sa o procuri inapoi

| OAly a răspuns:

Care a fost motivul despartirii si cine a cauzat-o?

| Lion56 a răspuns:

Ai putea incepe cu "alo", "ceau" sau "buna"laughing. In rest depinde ce vrei de la ea- sa va impacati(nu prea cred laughing ), sa vorbiti ca niste prieteni(probabil asta vrei), caz in care o intrebi ce mai face, sau vrei sa-i spui cateva dar nu ai curajul in fata(ceea ce mai bine nu).

| Inna_Cosmy_1995 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ii zici fata in fata, poate o sa inteleaga de una singura ca relatia voastra nu mai merge.
Dar ai grija sa nu o ranesti prea tare!
Sper ca te-am ajutat!