| anonim_4396 a întrebat:

De ce in ziua de azi este greu sa iti faci o iubita, mai ales in adolescenta?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Că stați prea mult cu ochii în ecrane și ați uitat să comunicați face to face happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ca sa ai o iubita trebuie bani

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca in ziua de azi fetele de pe la 14, 15 ani au nevoie macar de unu de 18 cu permis, bani si care sa fie bine vazut.
În trecut te puteai cupla cu băiatul cu care imparteai semințele la colțul blocului, ce avea bani doar de un suc si si pe ala ti-l dădea tie, căruia îi făceai cadouri ieftine de la 39 de ziua lui si erați fericiti in dragostea voastră adolescentina.Acuma asa sunt timpurile,trebuie sa ai bani,masini, haine de fite, sa ai o familie bogata, gașcă de golani, sa iesi in club weekend de weekend ca altfel nu merge.

| roach999 a răspuns (pentru Freya1):

Prea mult adevar.

| Freya1 a răspuns (pentru roach999):

S-au schimbat vremurile ce sa faci...

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca majoritatea considera ca e mai usor sa "Agati" online.
Problema e ca fetele au mii de prieteni pe Facebook, deci zeci, sute de pretendenti, simultan. De asta iti e greu sa iti faci o iubita daca incerci in mediul online. Ca daca tu nu ii captezi atentia, o face altul, daca tu ai gafat putin, te inlocuieste cu altul. Nu prea mai au ocazia sa se ataseze de tine, ca mereu ai un inlocuitor.
In timp ce acum 10 ani, poate 15 sau mai multi ani, cand nu exista Facebook, era alta treaba, cunosteai fetele in realitate, te apropiai de ele tot in realitate, era ceva mai simplu, mai usor, deoarece nu aveai atata concurenta.
Cunosteai fete din colectiv, aveai o sansa bunicica sa cunosti o persoana si sa fii apropiat de ea.
Acum, e clar ca nu o sa prea ai sorti de izbanda in mediul online, daca nu esti fat frumos, sau portofel plin.
Ca deh, fetele intra pe Facebook, vad ca tipa Z e plimbata cu bemveu la miez de noapte, tipa S tocmai a primit dita mai buchetu de flori, tipa Y e cu cel mai frumos din liceu, si uite asa, nici ele nu vor sa ramana prea jos, si isi fixeaza niste standarde, chiar daca standardele alea is peste nivelul lor.

Cam asa sta treaba.

| Werrich a răspuns:

Pentru ca fetele de azi au alte așteptări față de cele de dinainte. Înainte le puteai scoate la cofetărie, acum vor pe Coasta de Azur, vor la Ibiza, vor Mercedesuri.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Werrich):

Ai uitat de BMW și cocalari.

Răspuns utilizator avertizat
| Denyx16 a răspuns:

Pentru ca s-au plictisit, toate au prieten, nu exista fata pe fata pamantului sa fie singura.
Si devino sexist poate uiti de ele ce sa iti zic dar trebuie sa treci prin ceva grav ca sa iti omoare acel hormon sa nu iti mai placa sexul feminin.

| Mortimer2020 a răspuns:

Ca fetele au ajuns profitoare si vin dupa bani sau șmecherit si proastele,?