| StaRmAgiC a întrebat:

De ce intodeauna trebuie sa fie mai importanta indiferenta doar ca sa aduci o pers. iubita inapoi sau doar sa ii trezesti inapoi interesul fata de tine?
Si nu se poate vorbii omeneste si deschis cu persoana iubita doar a se clarifica lucrurile.
De ce uneori orgoliul si mandria e mai mare decat orice si nu mai lasam de la noi doar totul sa fie bine?
Incerc sa fiu indiferenta dar nu mii se pare normal ca atunci cand ma inteleg bine cu o pers trebuie sa fiu indiferenta cu el doar ca sa ii atrag atentia, desii aceea pers incearca sa fie indiferent cu mine si reuseste sa ma scoata din minti cu chestia asta.Ca poate daca ii dau prea multa atentie si-o ia in cap si ma ia de proasta. Iar daca nu ii dau atentie, vine pe langa mine.
Astept raspunsuriworried va multumesckiss

Răspuns Câştigător
| LCD a răspuns:

Sa sti ca nu strica putina indiferenta.Eu nu i-am aratat asta niciodata, si atunci cand am incercat sa fiu putin mai indiferenta, nici nu observa.Nu am rezolvat nimic.Nu ma cauta, nu ii pasa de mine.Si pentru ce toate astea? pentru ca m-am deschis si pentru ca a stiut ca imi pasa

2 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Pentru ca indiferenta doare cel mai tare. Daca baiatul acesta te place si vede ca tu il bagi in seama e normal ca nu te mai cauta multumindu-se cu dorinta de a stii ca il placi si ca esti moarta dupa el.Insa daca il eviti si faci pe indiferenta par mai misterioasa, el nestiind ce`i cu tine de fapt daca il placi, vrei sa il uiti sau pur si simplu il ignore si va face tot posibilul sa se bage in seama.La fel cum te simti si tu cand el e indiferent fata de tine.

| jucatoru a răspuns:

Indiferenta e cea mai la indemana arma in dragoste! daca persoana iubita de tine este indiferenta clar o sa te scoata din mintzi pentru ca nu stii ce planuieste... idee e ca fiecare dintre noi este curios desi nu vrea sa admita asta. acum sfatul : daca stii ca el e indiferent incearca sa te abtzii dar in secret sa vorbesti cu prieteni lui ca sa stii ce are degand dar daca chiar nu are nimic in cap puteti sa fiti prieteni si cu timpul sa ii arati ca il place. Cel mai bine ar fi sa astepti si cum am spus gasestetzi un "spion" care sa il cunoasca bine si sa stie ce are degand! Bafta!winking