| anonim_4396 a întrebat:

De ce intr-o relatie la distanta persoanele ajung sa se distanteze?

Răspuns Câştigător
| BUBULINA a răspuns:

Nu in toate cazurile
daca nu exista incredere si comunicare cred si eu...

8 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Fiind la distanta este nevoie de un efort in plus din ambele parti fata de atunci cand sunteti unul langa altul.Implica incredere, comunicare, iar sentimentele sa fie stabile in ambele parti. Te distanteaza din cauza faptului ca relatia implica ca partenerul tau sa fie langa tine si fizic.ai nevoie de el...sau doar sa iesiti sa va bucurati de ce este intre voi. iar majoritatea simt aceasta lipsa.compensando cu altceva.

| Orannginna a răspuns:

Pt ca "ochii care nu se vad se uita", pentru ca intervine lipsa de comunicare, pentru ca dragostea se mai si duce daca flacara nu este intretinuta, pentru ca monotonia ucide, sunt atatea si atatea motive...
O relatie la distanta incepe intotdeauna cu un handicap si nu cred ca ar putea sa reziste peste timp.

| cipy a răspuns:

Posibil este si asta da in cazul meu distanta ne-a apropiat mai mult decit credeam ca e posibil!

| simona_2554 a răspuns:

Pentru ca de multe ori ai vrea ca persoana iubita sa fie langa tine, sa te mangaie pe frunte si sa te imbratiseze atunci cand ai o problema iar cand persoana nu e langa tine te gandesti ca sigur acum consoleaza pe altcinva si de acolo incepi sa cauti pe cineva care e mai aproape de tine fizic in primul rand, si indepartandu-te de persoana de la distanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu exista suficienta comunicare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiidca ochii care nu se vad se uita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ochii care nu se vad se uita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu exista comunicare, incredere...

dar nu in toate cazurile s eintampla asa