| AxxyAlexandra a întrebat:

Buna TPUhappy
Intrebarea e doar pentru persoanele care traiesc o relatie la distanta...sau care au trait o asemenea relatie.sad
Credeti ca o asemenea relatie are vreun viitor?
Adica eu una sunt convinsa ca dragostea e mai presus de orice, e cel mai frumos sentiment bineinteles daca este impartasit.si mai cred ca relatiile la distanta sunt foarte speciale.
Voi ce credeti? Ce parere aveti despre o asemenea relatie?
Multumesc mult.happy
Va rog fara raspunsuri tampite. vreau sa stiu exact parerea voastra din suflet si mintehappy
Dau funda pentru cel mai frumos si din suflet raspuns.:X happy

Răspuns Câştigător
| christinne_1321 a răspuns:

Si eu am o rel la distanta d 1 an si 4 lunitongue.Si sunt sigura ca are vreun viitor, mai ales daca cei 2 sunt interesati d lucrul astatongue.
Intradevar, este ceva mai special:X.In primul rand revederea, mai ales ca prietenul meu e la distanta d 200 d kmsad.
Depinde doar de voi cum decurge relatia.Intr`o rel la distanta trebuie sa lasati f mult unul d la altul.Pt ca nu trebuie sa va interziceti unele lucruri.
Si trebuie sa ii arati mereu cat de mult tii la eltongue.
La multi ani:*

5 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Eu sunt de un am implicata intr-o astfel de relatie si pe zi ce trece ne apropiem tot mai mult unul de celalalt.Stam la o distanta de 5km dar cu toate astea el isi face timp sa vina sa ma vada cat de des poate.Ne iubim enorm si simt ca el este jumatatea mea.Stiu ca aceasta relatie are un viitor! Parerea mea este ca daca exista dragoste, poti trece peste orice, si distanta nu o poate inlatura.

| HySpear a răspuns:

Relatiile la distanta sunt foarte sensibile, trebuie sa ai incredere in aceea persoana, sa o iubesti cu adevarat, dar trebuie sa fi si onest.Relatiile de genul asta nu dureaza prea mult pentru ca cei doi nu se simt aproape unul de celalalt, sa se atinga, sa vorbeasca fata-n fata, poti sa vezi si reactia partenerului la unele subiecte.In fata monitorului sau daca vorbesti la telefon, poti sa te prefaci...
Sa iubesti da, este un sentiment frumos si unic happy doar sa fie persoana potrivita.

| Andrutsa15 a răspuns:

Si eu am o relatie de la distanta de 11 luni. eu sunt in Romania, iar el sta in Italia. bine. ca l-am vazut o data. are o verisoara in acelasi oras cu al meu( Iasi). chiar il iubesc pe tip. avem incredere unul in altul. chiar ne iubim. ( app intrebarea asta vroiam sa o pun si eu). pa-pa.wave

| Alexynno01 a răspuns:

Christinne crede-ma ...si eu trec prin aceiasi situatie maine fac 5 luni ca prietena care este chiar cea care a pus intrebarea noi suntem la 700km distantacrying...si crede-ma inca rezist o ube mult ai ai dreptate, cu iubire se rezolva tot. te iubesc dragoste si multumesc tuturor care au raspuns sau vor raspunde:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Christinne, ma bucur mult ca ai o relatie de 1 an si 4 luni si eu am o relatie maine implinim 5 luni este cea mai speciala pers din viata mea, si sunt de aceiasi parere cu tine. Aaa si asa ca sa nu ramaneti socati iubirea vieti mele este chiar cea care a pus intrebarea dar crede-ma noi suntem la 700 de kmdistanta si este mult mai greu:X:X:X:X:Xdar ne iubim si asta e tot ce cont:X