| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

De ce la femeile inalte si slabe sarcina se vede mai greu decat la cele mai plinute?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta este părerea ta!
După 3 luni la toate femeile sarcina este vizibilă.
Pa, pa.

| MikyMi a răspuns:

Te rog sa citesti asta : http://www.copilul.ro/sarcina/.
Vei primi raspuns la toate intrebarile tale daca citesti cu atentie!
Multa sanatate!

| ElenaMaria a răspuns:

Eu stiam ca este invers.Adica la persoanele inalte si slabe mai ales ca din intrebarile tale am dedus ca ai peste 1. 70 si 53 de kg s-ar vedea o sarcina cam din saptamana 12-13.La cele mai plinute este posibil chiar sa nu se vada deloc pentru ca stratul de grasime e gros.

| Bogdannn96 a răspuns:

Pentru ca la cele slabe se vede cand se ingrasa mai repede. Eh, asa este si cu sarcina : Creste stomacul mai repede si se vede. La cele plinute se observa mai greu deoarece sunt mai grasute. happy