| sweetangels a întrebat:

De ce la noi in tara fetele isi fac operatii estetice la greu, pana se deformeaza, iar barbatii, unii dintre ei boccii de-a dreptul, nu se gandesc la asa ceva? Pe bune, romanii sunt printre cei mai urati barbati (exista si exceptii, nu va atacati). Si ce-i culmea ca tot barbatii urati sunt printre cei mai tupeisti si cu increderea cea mai mare in ei, unde mai pui ca se considera si a naibii de frumosi!

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valeu.Asa de rau s/a ajuns in Romanica? laughing

| Xelon a răspuns:

Si pana la urma care e rostul intrebarii?

| sweetangels explică (pentru Xelon):

Daca nu intelegi rostul sau intrebarea, ia un dictionar...

| Raniaa a răspuns:

Adesea ele nu observă că este o linie foarte subțire în chirurgia estetică, care nu trebuie trecută. Acum, săracele, la cât de feminini au ajuns unii bărbați, trebuiau şi ele să facă ceva, să se observe care este femeia.

| OMFGConrad a răspuns:

Eu cred că-ți place ție să generalizezi, așa este peste tot. Iar după poza de profil, pari a fi femeia cu tentă de misandrie, tentă care se va transforma în ditamai culoarea peste câțiva ani buni. Noroc! laughing

| sweetangels explică (pentru OMFGConrad):

Norocul meu e ca am parte de prieteni si iubiti care nu au de-a face cu "frumusetea romaneasca" care se caracterizeaza prin burta, chelie, picioare si maini stufoase, ceafa de bivol. altfel, da... ajungeam lesbi, probabil...

| OMFGConrad a răspuns (pentru sweetangels):

" v-ati facut acest renume din felul in care tratati o femeie" încă o dată generalizezi și dai dovadă și de prostie. Rămâi în Spania, la peștii tăi.

| sweetangels explică (pentru OMFGConrad):

Nu traiesc acolo, imbecilule. de unde ai invatat tu de pesti, putoi cu scula mica, de la maica-ta, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Dante30 a răspuns:

Nobody said it? No? Ok! Eu sunt acel om ce da cartile pe fata, Get off your high horse! Cu totii generalizam, dar in mare parte apropo de romani, avem un orgoliu atat de fragil incat devine compilaresc de prostesc sa tii astfel de conversatii/argumente fiindca imposibil sa nu se simta cineva jignit/ofensat.
Nu este vorba de a iti sarii la gat, sau a te ofensa/jigni etc, dar asa cum si tu ai generalizat, asa am facut si eu.
Fiecare om se naste cu o anume mostenire genetica, mai departe tine de el sa isi sculpteze mintea si corpul asa cum crede de cuviinta, nu este vina nimanui ca din pacate, parintii unora inca sunt inhibatii si limitati datorita generatiei din care au facut parte, si la randul lor transmit mai departe educatia ce o considera ei corect. Aici ma refer la faptul ca in general, fiindca tot generalizam, in general nu suntem educati/invatati o multitudine de lucruri vizavi de simtul estetic/buna crestere/respectul reciproc samd. Normal nu este cazul tuturor si bine inteles ca nu imi pot permite sa judec pe cat sa constat ca cele spuse sunt doar un alt adevar trist.
Ce se pare ca nu intelegi tu, avand in vedere ca am citit toate comentariile si conversatia ta cu @falokrat, este ca unii barbati sunt obisnuiti cu cine sunt si putin le pasa de ce spune X si Y. Asta poate fi in egala masura in lucru rau cat si bun, daca ne referim la cei slabi de inger cu o gandire limitata, ce nu cunosc ideea igienei necesare, ce nu au simt estetic etc.
@Falokrat, incerca sa iti explice de altfel un lucru care in definitiv ar trebui sa il aiba in vedere orice individ, si anume ca ar trebui sa ni se rupa de ce crede X si Y. Permitemi sa te intreb, locuiesti cu x si y? Traiesti cu ei? Viata ta depinde de ei?
Atunci de ce ar trebui sa ne consumam pe tema asta?
Suntem atat de nesiguri pe noi insine incat dam intr-o invidie oarba, si mereu va exista comparatia specifica individ vs individ, nu exista un standard al decentei, aspectului, asa ca fiecare precum poate, il duce tartacuta, s-a degradat deja mental vorbind, sau pur si simplu nu ii pasa.
Do you understand? Sau o sa para ca te-am jignit, pe cand eu unul sunt de parere ca asta e mai mult un fel de dezbatere/argument vs argument cliseic, Are we done?
Nu e aroganta, e doar admiterea faptului ca prelungim un subiect oarecum inutil.

| sweetangels explică (pentru Dante30):

Ceea ce am afirmat eu despre romani nu e o parere singulara din pacate, de fapt cred ca nu ai vrea sa auzi ce zic fetele alea superbe si aranjate din occident (si chiar de la noi) ce impresie au despre barbatii romani. De ce romanii sunt atat de agresivi cand sunt inselati? E foarte amuzant sa le vezi reactia, cum atunci isi dau in sfarsit seama ca exista in lumea asta atatia barbati mai buni decat ei, si coboara si ei in ultimu ceas cu picioarele pe pamant, se mai uita intr-o oglindalaughing. Urasc faptul ca trei sferturi din barbatii romani nu au nici cea mai mica dorinta de a se schimba, atat fizic cat si mental raman niste mitocani cu cefele groase care nu se gandesc decat ca daca ai bani ai totul, au impresia ca detin puterea, ca pot cumpara dragostea dupa care se trezesc ca iau sutul vietii lor de la niste curve, sunt niste cocalari care atunci cand intalnesc o femeie respectabila incearca sa o puna "sub papuc", daca respectiva nu se conformeaza isi primeste palma sau pumnul, depinde de cat de degradat e acel babuin. Prin urmare NU, sunt de acord ca oamenii ar trebui sa se obisnuiasca cu ceea ce sunt si gata, sa se accepte oricum, sa nu existe nici o dorinta de a schimba ceva la ei spre bine, "cine ma place ma place asa cum sunt, ce dracu doar sunt perfect". Romanii numai cand sunt refuzati cad de pe "calul lor alb" si abia atunci fac ceea ce sustineam eu mai sus, pacat ca majoritatea pana nu primesc o palma de la cineva nu fac nimic in acest sens. Nu mai imi bat capul cu gandirea primitiva a barbatilor din tara asta, am vazut destule povesti tragi-comice dintre ei si femei, dinspre partea mea n-au decat sa ragaie a mici si sa traga parturi de fata cu cine vor, (doar ne doare in "varfu pl(falokrat) de parerea altora nu?"), dar apoi sa nu se mire ca nici dracu n-o sa mai vrea sa stea langa ei si raman singuri cu Manuela!