| andrey9999 a întrebat:

De ce la un cuplu dupa o perioada de 5 luni.1.2.3 ani se ajunge in multe cazuri la despartire adica unul dintre parteneri sa numai simta mai nimic pentru celalalt. dc se ajunge aici si cum se poate face sa nu se ajunga si daca sa ajuns cum se poate remedia situatia

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pentru că intervine monotonia. Oameni se obişnuiesc unul cu celălalt şi ajung la un stadiu în care nu mai consideră necesar să acorde atenţie partenerului. Şi cu timpul îşi dau seama că numai simt nimic unul pentru celălalt, că stau doar din obişnuinţă şi atunci se despart. Iubirea trebuie întreţinută, prin fapte, prin gesturi simple, atenţii. Baftă!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

De ce se ajunge aici?
- Pentru ca partenerii inca sunt in cautare, nu sunt pregatiti pentru ceva mai serios. Vor ceva mai nou.

Cum se poate face sa nu s eajunga aici?
- Sa nu se greseasca, sa fie sinceri, si sa se simta atrasi de partener.

Atat. straight face
Pup.

Cameleon.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate intalni pe altu, sa te comporti frumos c ea, sa ii faci cadouri.si in caz ca se ajunge la asta, nu prea mai ai ce sa faci...