| TheWhiteTiger a întrebat:

Am pus prea mult vin cand am lasat carnea de porc la inmuiat, pe care am facut-o la gratar.
Se poate remedia situatia ca sa nu se simta vinul asa mult?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe viitor spala carnea. Inainte sa o pui pe gratar.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Dupa prajit nu se mai simte decat mirosul de fum. Este excelent! Pofta buna!

| minrest a răspuns:

Da. Se remediaza. Gatesti carnea pana se reduce vinul. Vinul la caldura se reduce, se transforma in alta substanta care nu contine alcool.

| NLS a răspuns (pentru minrest):

Asta dacă o fierbi sau e friptura. N-aș dori sa vad un grătar gătit pana se evapora alcoolul. happy

| minrest a răspuns (pentru NLS):

Eu unul, daca carnea ar mai contine alcool as muta-o in tigaie si in inca cinci minute alcoolul s-ar reduce.

| xerxes1 a răspuns:

Mirosul de porc nu o sa iasa niciodata. Stai linistita.De aceea se pune vin sa mai atenueze mirosul de cocina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pune niste apa si condimente, o sa se mai diminueze efectul si intensitatea vinului

| roxyroy a răspuns:

Speli carnea