| YellowAngel a întrebat:

De ce, mai nou, in relatii, unul din parteneri trebuie sa il domine pe celalalt?

16 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cine a zis ca e mai nou? Femeia mereu a fost dominata de barbat si chiar a vrut asta.
Ca vorbim de categoria fatalailor e cu totul altceva.
Nu are rost sa detaliez, se simt multe persoane apoi...

| RAY a răspuns:

Specia umana a evoluat femeia fiind dominiata de barbat, in fapt in multe specii masculi domina femele

| YellowAngel explică (pentru RAY):

Dar am vazut relati in care femeia il domina pe baiat

| RAY a răspuns (pentru YellowAngel):

Din fericire datorita stiintei ingeras,femeile au mai multe drepturi, iar uni baieti devin mai sensibili, fiecare domina pe cine poate, desigur depinde de fiecare individ, societate, parerea mea cand iubesti nu isi domini partenerul/a si sunteti egali in toate

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca este ceva obligatoriu doar ca cel cu mai multe idei si o gandire mai buna prea de multe ori initiativa.Dar intr-o relatie trebuie sa fie egalitate iar daca nu se poate sa fie egalitate cel dominat ar trebui sa isi puna un semn de intrebare si sa constientizeaza ca are nevoie de o schimbare ori la el ori la relatie.

| Sofer a răspuns:

Sa fie dominare reciproca.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde cât te duce mintea și lângă cine vrei să trăiești. Dacă ești suficient de inteligent, nu-ți domini partenerul ci îl ajuți să se ridice, să se dezvolte, dacă el/ea e la un nivel mai jos decât tine.
Dacă ești ghiolban cu creierul mic, îi dai în cap și îl afunzi mai rău, ca să demonstrezi cât ești tu de "dăștept" și cât e el/ea de prost/proastă.
Deci fiecare cu cât poate. laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Intr-o relatie clar barbatul este capul. Si o femeie inteleapta il sprijina. Nici nu cred ca si-ar dori o femeie sensibila sa fie barbat. Pe mine nu o sa ma domine niciodata o femeie, pentru simplul fapt ca am testosteron. Chiar si asa, asta nu o sa insemne ca nu-mi va fi egala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin minte intrebarea unuia de aici ce a zis cã i-a facut anilingus la prietena lui in dus, a primit cea mai purã formã de dominare de la prietena lui laughing

| Shimozukushiki a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil confunzi...Nu există nicio întrebare de genul pe site-ul ăsta, caută dacă nu mă crezi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Admini isi fac treaba a intrebat daca e normal cã si-a Lins prietena In dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu e un "stalp al casei". Ca barbatul e mai mereu acela, asta e partea a 2. Mai sunt si femei de genul, dar foarte putine. O sa vezi si tu cum sta povestea peste cam 15 ani cand o sa ai o relatie mai sanatoasa. Cand zici prostia asta cu "dominare" suna putin a insulta, parca sucit. Dar mereu intr-o relatie e unu care "conduce" pe celalalt. Absolut mereu. Intrebarea aia naiba cu " iti place sa domini sau sa fii dominat" arata ce varsta au majoritatea pe aici. Mai ales la fete cu prostiile alea de raspunsuri ca "egalitate". Oh stai. Ce asteptari am eu. Nu erai tu aia tare in gura ca "barbatul isi arata acum masculinitatea dand pumni femei.". Am uitat. Nici tu nu ai mai mult de 15 16 ani. Sper cel putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e "mai nou".De ce? Pentru ca nu exista alta varianta.

| Eduard196 a răspuns:

E ceva firesc. Asa au fost lasate lucrurile. Unul sa domine, sa conduca, iar celalalt sa urmeze pe cel care conduce. Intr-o relatie, barbatul este cel care trebuie sa ia initiativa si sa hotarasca ce si cum iar femeia sa il urmeze. Cand se intampla invers nu prea e de bine

| RoxanaRamona96 a răspuns:

Asta daca aveti placerea sa incercati si ceva nou in care dominarea trebuie pusa in practica...depinde de voi daca vreti sau nu dominare :*

| Rabbitz19 a răspuns:

Când esti dominat de celălalt, te simti in siguranța. Il Asculți pentru ca il iubești asa de tare încât ai face asta. Totusi consider ca egalitatea ar trebui sa existe intre sexe.