| tpu_ank a întrebat:

De ce majoritatea colegelor mele / prietenelor de varsta mea (15 ani) isi incep viata sexuala si de multe ori isi fac griji daca au ramas insarcinate, sau imi pun mie intrebari daca in timpul ciclului raman gravidestraight face straight face
nu le inteleg
straight face
au o viata inainte straight face
e ceva normalstraight face?
sunt eu anormalastraight face?

Răspuns Câştigător
| julieta a răspuns:

Din teribilsm cred ca isi incep viata sexuala.nu sunt suficient de mature.esti o persoana normala... poate pentru ele esti anormala din simplu fapt ca nu ti-ai inceput viata sexuala.bv tie!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal cum fac ele. Isi pun viata si sanatatea in perico. Varsta minima de la care poti sa-ti incepi viata sexuala este 17, 5-18 ani. Pana atunci e foarte periculos pentru sanatate si nici o fata educata si normala la minte nu ar trebui sa-si inceapa viata sexuala.

| Artemiss a răspuns:

Nu esti anormala! Nu te considera anormala... din contra...iti spun felicitari.Nu trebuie sa fii ca ele... din cate ai observat sunt destul de stresate datorita faptului ca si-au inceput viata sexuala.

| Marry:X a răspuns:

Buna Anca. Este o tampenie faza cu virginitatea! A trecut generatia cu spargerea himenului cand esti sotiebig grin.Eu consider ca la o femeie nu numai asta conteaza, ci si caracterul.La 15 ani e destul de timpuriu, dupa 18 parca e mai binewinking, dar altele se masturbeaza si tot isi pierd virginitateawinking. Posibil sa le manance prea mult pasaricalaughing. Plus ca ele nu stiu ca pot face cancer de col uterin, dar fiecare fata are dreptul de a decide aspura vietii eiwinking. Si mie mi se pare ca ele sunt anormalehee hee. Ceau ceau:*

| eni a răspuns:

Cu siguranta nu esti anormala.La 15 ani? Ai toata viata inainte asa ca lasa sa-si suporte consecintele, fiindca unde nu-i cap vai de picioare!

| putzulica a răspuns:

:* pai ele vor sa se simta doar bine dar sa nu aiba nici copil intelegi. ma bucur ca gandesti asa...:*

| ingerasha ^^___^^ a răspuns:

Nu nu esti anormala, nu te lua dupa alte fete care siau inceput viata sexuala ai toata viata inainte sa faci sex daca ramane gravide este vina lor ca nu sau protejat si ca s-a dus cu baietii. ele sunt anormale nu tu

| fevrier a răspuns:

Nu-i normal, şi tu nu eşti anormală. Ele gândesc diferit, dar uită că există consecinţe.

| patricia_9572 a răspuns:

Tu esti cea normala. Ele sunt defecte.