| anonim_4396 a întrebat:

De ce marea majoritate a baietilor sunt grabiti in ceea ce priveste sexul si numai asteapta sa cunoasca o persoana?
Mie una nu mi se pare deloc ok, voi ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru că îi bagi în seamă pe ăia disperați.
Dacă stai mai retrasă și vorbești doar cu persoanele cu care rezonezi, se mai schimbă treburile.

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Se grabesc pentru ca vor sa experimenteze sexul. Asta cauta. Nu e ok atata timp cat iti doresti o relatie stabila, nu bazata pe sex. Sunt fete care accepta doar astfel de relatii iar daca tu cauti altceva, poti sa vorbesti deschis cu tipul la o inalnire. Ar fi bine ca ambii sa fiti sinceri ca sa se stie de la inceput care sunt asteptarile fiecaruia si sa nu va pierdeti timpul nici unul dintre voi.

| ania a răspuns:

Asa a creat Dumnrzeu barbatii ca sa simta mai pregnant nevoia de sex iar fetele ca sa simta mai mult nevoia de afectiune, de relatie.Planul Lui ideal pentru implinirea acestor nevoi e casatoria, in care fiecare sa implineasca nevoia celuilalt si sa fie implinita si nevoia proprie simtita mai intens.
Fiecare e ispitit sa judece lumea dupa cum simte el, deci fiind si barbatii fiinte cazute si egoiste ca noi toti ceilalti se gandesc ca si fetele ar trebui sa fie multumilte numai cu sex si sa nu- i mai bata la cap cu nevoile lor relationale.

| RAY a răspuns:

Rolul genului masculin este sa iți răspândească sămânța cat mai des posibil, rolul unei femele este sa găsească cel mai bun mascul posibil, problema e ca la ovulație sunt atrase de bărbați frumoși, masculini, golani, vagabonzi, smecheri dar aia nu vor relații pe termen lung, așa ca apare acel provider care sa ii creasca copilul făcut cu acel mascul, dar exista teste ADN in ziua de azi, plus ca si bărbați pot detecta înșelatul

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca baietii isi fac relatiile in functiile de nevoile lor fiziologice si peste ani dupa cele sentimentale.
Ei sunt construiti sa priveasca, sa-si imagineze sau sa atinga o fata si mititelu din chiloti se scoala automat vrand sex, indiferent ca te place sau nu ca fata, aici nu-i vorba de sentimente ci de instinct animalic!

La fete este diferit, ele intai plac, se indragostesc si apoi se lasa cucerite si eventual ajung la sex, dar pentru aasta trebuei timp...

| Goete a răspuns:

Fiindca baietii de multe ori nu gandesc cu capul...
Se scoala si vor s-o bage, din pacate sad

| Crackman a răspuns:

O cunosti vreo 4 luni max si dupa

| LordCristobal a răspuns:

E mult mai ok cum ai spus tu mai sus adică să cunoști persoana puțin înainte de a face sex.
Dar la tinerețe mulți băieți vor sa cunoască cat mai multe fete și să experimenteze cat mai mult viața sexuală până când sa căsătoresc.

| just4ubr2015 a răspuns:

Baietii care cauta sex la primele intalniri nu vor avea cu tine nici o relatie serioasa doar o aventura mai bine cauta pe cineva linistit care sa te aprecieze si sa luati lucrurile de la sine

| Alexandru250201 a răspuns:

Suntem diferiti ca genuri. Noi avem nevoie de mai mult sex ca voi si daca se poate sa ajungi cat mai usor pana acolo

| calutulfericit a răspuns:

Deoarece asa ne a invatat societatea.
Ca unii scapa de aceste conceptii, adanc infipte in subconstiet, bravo noua.

| smecheradepeinternet a răspuns:

Baietii o sug in general