| Ronaldinho1 a întrebat:

De ce ne indragostimmereu de persoana nepotrivita? De ce? E vorba de 2 verisoare. E diferenta de un an intre ele. Am fost impreuna cu cea mai mica si dupa un an ne-am despartit. Ne-am uitat. Apoi anul trecut la inceput, prin februarie parca i-am spus celeilalte ca o plac, o placeam de multa vreme, si inca o plac i tin la ea enorm de mult. M-a refuzat, imi spune ca nu poate sa ii faca una ca asta verisoarei. Sincer, m-am cam suparat putin pe ea si m-am cam distantat, dar tin sa spun ca e peste tot in jurul meu. De cateva zile, i-am pus din nou ce simt pentru ea si zice: ok, hai sa incercam sa vedem daca merge dar sa nu afle nimeni deocamdata. Nu s-a lasat asa de usor. Bun, totul e bine si frumos pana ieri, cand stam amandoi pe pat si ma intreaba daca, cred ca o sa mearga relatia...eu am zis ca da si ea ca nu. Imi spune ca ii pare rau dar nu mai simte ce a simtit pentru mine, nu mai are sentimente. Ce sa fac? nu mai stiu ce sa zic. Sunt terminat! Mai are rost sa incerc sau sa o las blta? Va rog ajutati-ma, va rog mult!

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Mă, am o durere de cap îngrozitoare, n-am chef să-mi bat joc de tine,
spune-ne te rog că ai glumit.
Verișoara tot verișoară e și la al 100-lea grad.
Cum zice Hakuouki, altă fată de pe planentă n-ai găsit?

| SkyPilot a răspuns:

Indiferent ca e verisoara sau nu, o lasi balta. Cand sentimentele nu mai exista, nu are rost sa te chinui degeaba. Incepi sa te uiti dupa urmatoarea, dar vezi sa nu mai fie verisoara cu cele doua happy

| Ronaldinho1 explică (pentru SkyPilot):

Am uitat sa zic, verisoare de un grad mai, mai indepartat. aproape nimic

| SkyPilot a răspuns (pentru Ronaldinho1):

Rudenia este absolut irelevanta cat timp nu sunt surori. Problema este ca nu mai simte nimic pentru tine. Sentimentele pierdute nu se mai intorc. Degeaba intinzi de relatia asta. Crede-ma ca iti spun din experienta, am si patit si am si vazut destule.

| ALGator a răspuns:

După o singură dovadă, nu e suficient.
Fără să o sacîi, încearcă să ramîi in preajma ei cu tact și relaxat dacă se poate. Discută cu ea ca să vezi ce i-a plăcut la început, poate te inspiră la ceva.
Dacă creezi o obișnuință agreabilă (pentru asta nu trebuie să fii crispat ci să încerci să o faci să se simtă bine fără să îi pretinzi dovezi în loc) s-ar putea să ajute. Adică să se simtă bine în prezența ta, fără să ridici pretenții. Oamenii cu care te simți cu adevărat bine sînt rari și s-ar putea să realizeze și ea asta.
Dacă tot e să o lași baltă, mai fă o încercare. Nu ai motive să te grăbești. Nu lăsa botul jos prea repede că asta nu se premiază niciodată.

| Hakuouki a răspuns:

Cu verisoarele mai? Cu verisoarele? S-au terminat fetele de pe planeta?

Răspuns utilizator avertizat
| Ancadragu a răspuns:

Frate cred ca ea e proasta pe ce de ce te-ai pune cu unu dacă nu îți place de el?