| RAY a întrebat:

De ce noi bărbații când vedem o fata frumoasă ne gândim la sex? Și ele oare sunt ca noi?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă văd pe unu frumos zic doar „mama ce frumos/bun e ăsta" da cam atât, ca să-mi trezească dorință sexuală trebuie să aibă mai mult decât să fie frumos

| Drimmero a răspuns:

Nu ca te gandesti neaparat la sex, dar te atrage fizic. Si ele se gandesc, stai tu linistit doar ca nu exteriorizeaza gandurile atat de mult ca noi.

| Mosotti a răspuns:

Nu sunt ca noi, chiar matusa imi povestea ca se uita asa la barbati prin anii 70 si cum erau imbracati dar nu avea in cap cum sa-i f mai repede. Chiar daca placea pe unul asa in asamblu, intai vroia o relatie, cum se inteleg, etc etc, adica nu era prioritar sexul.

Noi ne gandim la sex imediat, pentru ca foamea de sex e mare, pentru ca testosteronul e mult mai mare.
Si daca tie ti-e asa putin foame si mie mi-e o foame de ma taie, care se gandeste instant la mancare cand vede? Eu.
Asa si cu sexul.
Daca vrei sa se gandeasca si ele la fel, urca-le testosteronul la fel si se vor urca pe pereti! Dar asta e demonstrat.
Iar daca cobori la unu testo ca la femeie, o sa vezi ca nu mai e asa centrat pe sex.

| Catrice a răspuns:

Ca bărbatul gândește cu creierul din pantaloni, pe când femeile cu ăla din cutia craniană.

| Sofer a răspuns:

Ca suntem bărbați și vrem sa le ardem pe toate.

| NotNamed a răspuns:

Da' ce sunt? "obiecte"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NotNamed):

Da.

| DarthNiger a răspuns:

Si femeile fac acelasi lucru, dar nu in aceeasi masura ca barbatii, chiar daca ele se gandesc la acest lucru, nu il arata tuturor si nu se dau de gol atunci cand fac asta de asemenea nu in numar la fel de mare ca barbatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă le place ce vad fii sigur că se gândesc la sex.
Dar depinde eu mă gândesc la sex când văd o femeie cu forme. Nu mă impresionează frumusețe daca nu încearcă tipa să mă seducă, adică se uite la mine de parca ar sta in genunchi și mi-ar fulgera cu privirea.
Și femeile sunt la fel de sexuale că bărbații, dar nu ai de unde să știi dacă nu faci sala. Nu-ți trebuie corp și față de fotomodel, atât timp cât arăți mai bine ca majoritatea care umbla pe strada. Ești bine.

| MValentin a răspuns:

Eu cand vad o fata frumoasa zic,, uite o fata ok,, sad probabil sunt deraiat.
Din conversațile mele cu anumite persoane pot afirma asta... dar oricum nu cred ca ar fi vorba de sex, mai degrabă intr-un procent major ar fi vorba de nu stiu, de uimire?