| John96jhn a întrebat:

De ce nu am erectie in timpul unui act sexual? De abia dupa cateva ore se intampla sa am erectie.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de conectratia ta si de stimulii erotici.
Daca nu exista, nu ai erectie, asta in situatia in care este doar ceva emotional, ca de-i ceva fizic, atunci este nevoie de interventia unui medic.

| Emilian65 a răspuns:

S-a stricat scula. Consulta un medic urolog. S-ar putea sa fie din cauza masturbarii excesive. Nu te mai masturba.

| Octavian81 a răspuns:

Salut!
Problema erectiei e foarte des intalnita la barbati. Nu stiu ce varsta ai tu, si cata experienta sexuala ai. Cand ti-ai inceput viata sexuala? Cate partenere sexuale ai avut? Aceste chestiuni nu ma privesc.
Pot fi probleme fiziologice ale penisului, si atunci ai nevoie de un doctor.
Dar inainte de a te alarma, consulta un doctor psiholog, care te-ar putea ajuta sa gasesti raspunsuri la problemele tale.
Iti dau exemplul meu: eu cand eram la inceput de relatii, viata sexuala era jalnica, in sensul ca nu puteam avea erectie si sa imi satisfac partenera. Dupa o anumita perioada, in relatie, nu mai aveam acesta problema.
Una dintre fostele mele iubite mi-a sugerat sa mergem impreuna la psiholog.
Nu trebuie sa iti fie frica, nu trebuie sa iti fie rusine. Psihologul e un om, care are pregatire si te poate ajuta.
Am facut planificarea si am mers impreuna la doctor.
I-am explicat ce se intampla cu penisul meu si problema in ansamblu.
Prima intrebare pe care d-na doctor mi-a adresat-o a fost: Erectii matinale ai? Cand te trezesti? Am raspuns da, pentru ca aveam. Ea mi-a zis atunci, pentru cazul meu: nu ai o problema fiziologica a penisului, deci nu trebuie sa mergi la urolog. Ceea ce ai tu, adica eu se numeste anxietate de performanta. Iti doresti sa fie bine, ai foarte multe emotii, ganduri, si nu te poti concentra cat trebuie, cum trebuie pentru ca penisul tau sa mai raspunda la stimulii sexuali. Trebuie sa te relaxezi, si vei vedea ca incet incet totul va fi bine.
Recunosc, de atunci, am mai avut 3 relatii, dar nu am mai avut probleme cu erectia la inceput de relatie. Totul a decurs in mod firesc.
Deci, in primul rand cauta un psiholog care are competente pe terapie de sex sau sexolog si propune-i iubitei tale (daca ai) sa mergeti impreuna la un consult. Spune-i psihologului tot ce crezi ca ar fi relevant ( fii deschis, sincer), altfel daca minti, ea nu va putea identifica problemele cu care te confrunti si nu te va putea ajuta.
Repet: Nu trebuie sa iti fie rusine. Nu esti singurul cu problema asta.
Mult succes!

| ciocanelul69 a răspuns:

Ai delay?