| Mitrecelmare a întrebat:

Am avut contact sexual protejat cu iubita mea si, desi prezervativul nu s-a rupt si nu a parut sa se fi intamplat ceva rau, dupa ce am avut erectie (in prezervativ) am continuat cateva secunde actul. Acum ma macina gandul sa nu se fi scurs sperma din el in timpul celor cateva secunde dupa erectie. Credeti ca este posibil?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa ce ai EJACULAT in prezervativ, ai putut continua penetrarea inca cateva secunde datorita faptului ca penisul tau a ramas inca in ERECTIE deci intr-o asemenea situatie prezervativul sta, ramane inca bine lipit de penis, ceea ce impiedica in mod obligatoriu trecerea/scurgerea spermei printre penis si prezervativ. Teoretic este imposibil ca sperma sa se scurga in afara prezervativului. Sanatate!

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E posibil, de aceea rata de protecție a prezervativului e de 99%. Nimeni nu-ți garantează că nu ești tu acel 1%.Mai bine faceți sex numai după ce vă căsătoriți, ca să scăpați de stres permanent și vinovăție.

| Emilian65 a răspuns:

Ai avut erectie in prezervativ sau ai ejaculat in prezervativ? Daca ai ejaculat si apoi ai continuat sa faci sex protejat nu este posibila o sarcina.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca prezervativul a stat strans (nu foarte...comod, sa zicem) pe penis nu e niciun risc. Si chiar daca nu statea strans nu prea erau riscuri, stai linistit. Un copil se face mult mai greu de atat.

| seth2016 a răspuns:

Cand capeti blue balls sau pe aproape, sau cand pettingul e prea lung poate da pe afara.
Dar se vede si te-ai fi prins.

Daca ai teama asta lasa mai mult spatiu la varf.