| MissFashionPrincess a întrebat:

De ce nu cred nici un tip care imi spune "te iubesc"?
Ma simt bine in pielea mea, am incredere in mine, insa mi se pare absurd cand un baiat imi spune ca ma iubeste.
Probabil si pentru ca mi s-a intamplat ca niste baieti sa faca pariu intre ei, care va fi prietenul meu? Si nu numai odata...
Mi se spune excesiv de des ca sunt frumoasa si desteapta, dar aceste cuvinte pentru mine nu au nici un farmec din partea celorlalti.
Implinesc peste cateva zile 17 ani si pot spune ca nu am avut nici un prieten stabil. Doar multe date-uri... deoarece aveam impresia ca toti baietii sunt falsi.
Cum asi putea sa-i pun la incercare pe baieti, pentru a-mi dovedi mie ca intr-adevar, au sentimente reale pentru mine?

Multumesc!
ps. La multi ani tuturor! happy

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Pentru-ca mai nou oamenii isi spun unul altuia te iubesc mai mult aruncat, nu din suflet.Pentru a iubi o persoana ai nevoie de timp sa o cunosti, nu doar obiceiurile de zi cu zi, e nevoie de multi ani si poate nici asa acea persoana nu ti se va destanuii tie in totalitate.
A placea pe cineva nu e acelasi lucru cu a iubi aceea persoana.
Cand iti spune te iubesc de fapt spune; te plac si as vrea sa fiu cu tine, si nu, ca tine cu adevarat la tine.
A vrea sa fii cu o persoana cu e acelasi lucru cu a iubi aceea persoana, ca de ex si eu as vrea sa fiu o data cu jessica alba dar n-am sansa. lol.
Pe scuri iubescti/placi daca ti se ofera inainte sa oferi, fara sa ceri ceva in schimb, un barbat sa te iubeasca e nevoie de timp si efort.
E usor sa te indragostesti, dar e greu sa ramani asa.
Si unii baieti/barbati se prefac foarte bine adica cel putin eu am ajuns sa ma mint de unu singur, pana si eu imi cred minciunile.

12 răspunsuri:
| Daysukki a răspuns:

Pai pune-i sa faca ce vrei tu, ca niste caini(javre)

| cOnTexT a răspuns:

O sa vina si printul tau happy, ai doar rabdare! nu baga toti baietii in acceiasi oala! Uneori se confunda "iubirea" cu senzatia de atasarewinking

| cOnTexT a răspuns:

@Daysukki am sa iti arat un numar magic daca imi pot permite, am nevoie de un voluntar(tu) benzina si multe chibrite straight face, pleaca ma de aici.

| Denisa a răspuns:

Nu trebuie sa pui la incercare pe nimeni. Esti prea precauta. Lasate dusa de val. Dragostea, daca vrei sa o intalnesti, presupune si suferinta. Pana sa ajungi la acel baiat care sa te faca sa tremuri cand esti in preajma lui, vei da de multe "rebuturi". Normal ca nu toti baietii sunt la fel si multi dintre ei sunt falsi si urmaresc doar sex dar asta nu inseamna ca sunt toti la fel.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

E bine ca ai incredere in tine, ca ai o parere buna despre tine.
Nu crezi cand iti spun asta pentru ca ti s-a intamplat faza cu pariul si cum ai spus, de mai multe ori.
Nu iti fa griji din cauza faptului ca nu ai avut pana la 17 ani nici un prieten stabil, mai ai mult timp la dispozitie.Toate la timpul lor.
Pentru a fi sigura ca ei chiar te iubesc(cei care ti-o spun), nu trebuie sa ii pui neaparat la incercare, ci poti vedea asta simplu:dupa felul in care ei se comporta:daca isi fac griji pentru tine, daca te surprind placut, daca vor sa te prezinte apropiatilor lor, daca te respecta pe tine si deciziile tale, daca vezi in ochii lor acea scipire, adevar etc.
La multi ani!happy

| claus a răspuns:

Esti extrem de orgolioasa, pretentioasa si singuratica. si de cele mai multe ori superioara celor din jur.
baietii sunt falsi. vor sex. si cam atat. de cele mai multe ori. cei mai multi nu or sa aiba sentimente reale ci or sa se chinuie sa cloneze ceea ce ti-ai dori tu. totusi, cum incerci pe cineva? chinuie-l, fa-l sa te doreasca si nu ii oferi nimic. daca are vreun sentiment real pentru tine nu se va departa de tine. calea e lunga, fashionisto. baietii buni care iubesc cu adevarat sunt raritati.

| cccristi a răspuns:

Pai, nu poti, trebuie sa il cunosti pe acel baiat indeajuns de bine incat sa fi sigura ca are sentimente pentru tine, funda?

| BalonaşDulcee a răspuns:

In primul rand la multi ani si tie :* si un an nou fericit ^_^. Ai intrebat " De ce nu cred nici un tip care imi spune "te iubesc"? " la asta iti pot raspunde eu... pentru ca ai fost dezamagita de prea multe ori si nu mai ai incredere in acest cuvant sau in acest sentiment sau in persoana care iti spune "te iubesc". Intr-o zi ai sa vezi ca exista o persoana in care chiar o sa crezi cand o sa-ti spuna "te iubesc" si tu la randul tau o sa-l iubesti. Succes in iubire si anul nou care vine sa vina cu tot ce iti doresti ^^
[sper ca te-am ajutat]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa ii provoci la multe teste:incearca de ex sa gasesti o colega de-a ta si sa faceti un plan adica sa se de-a la iubitul tau si apoi sa-ti spuna ea cum a reactionat daca a reactionat gresit inseamna ca nu-i adevarat ''te iubesc''-ul ala.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile tale par a fi diferite de ceea ce iti doresti de fapt."De ce nu cred..." si "cum as putea..." par a inlocui intrebarea "cum pot sti daca iubirea (mea) e adevarata?" Si iti pot spune ca nu se poate raspunde rational la o intrebare emotionala. Atunci cand nu iti poti controla inima in preajma lui, cand tresari la orice gest tandru al lui, cand 1 ora ti se va parea 1 an fara el, atunci vei sti ca iubesti si iti vei da frau liber tuturor sentimentelor pentru el. Si va trebui sa ai incredere, fara sa stii. Si asta deoarece este vorba de iubire.

| Allé_3818 a răspuns:

Sunt exact ca tine doar ca eu nu ii pun la incercare.Deci cand plac un baiat si el ma place mie mi se pare absurd ca ma iubeste. Dar nu stiu de ce. Uite acum cateva zile un baiat a zis ca ma place si eu l-am crezut. Dar mie nu-mi place de el. El este destul de dragut dar nu ne potrivim pur si simplu.

Asa ca nu trebuie sa-i pui la incercare pentru ca cei care au sentimente adevarate pentru tine o sa-i accepti pentru ca aceia o sa faca tot posibilul sa ii crezi.[experiente.]
Acel cineva aproape perfect pentru tine pentru ca niciun baiat nu e cum ni`l dorim noi o sa apara intr-o zi si o sa-ti dai seama ca el chiar te iubeste sincer.happy

| Allé_3818 a răspuns:

Si app:Happy new year!>big grin