| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu credem in iubire pana nu iubim?

de ce doare iubirea?

17 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Pur si simplu pentru ca asa e in viata.
Asa a vrut Doamne-Doamne sa fie.
Suferim pentru ca altfel am uita ca exista El.

| Esperança a răspuns:

Iubirea nu există pentru că nu se vede şi nu se poate demonstra ştiinţific.
La fel cum nu există nici suflet şi nimic din ce nu se poate vedea cu ochiul liber.
Mă mir că pui întrebări despre lucruri care nu se văd laughing

| RAY a răspuns (pentru Esperança):

Iubirea e o eliberare chimica =endrofine

| Esperança a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor)
Mă aşteptam să mă întâmpini cu dovezi ştiinţifice.

| RAY a răspuns (pentru Esperança):

Manca o ciocolata si revino

| Esperança a răspuns (pentru RAY):

Până nu-mi demonstrezi nu pot mânca.
Nu erai tu omul raţional? Atunci te rog demonstrează-mi cu dovezi ştiinţifice, specific ţie, dar şi raţionale, că iubirea există şi ce e iubirea?
Aştept dovada!

| RAY a răspuns (pentru Esperança):

Pai am vrut sasi demontrez ciocalata elibereaza endrofine chimicale eliberate de creier provoaca dependenta cam asta e iubirea si alte chimicale eliberate implicate in acest proces

| Esperança a răspuns (pentru RAY):

Asta nu este o dovadă happy
Mă mir că de la alţii ai pretenţii.
Eu am mâncat ciocolată de atâtea ori, dar niciodată nu am simţit ce simt atunci când iubesc.
Iubirea şi sentimentul care ţi-l dă o ciocolată sunt total diferite!

| RAY a răspuns (pentru Esperança):

Ti-am spus ca sunt eliberate mai multe feluri de chimicale

| flaviusss a răspuns:

Orice durere trece, INSA DUREREA DIN DRAGOSTE TRECE CEL MAI GREU! iubirea doare cel mai rau sad

| haistai a răspuns:

Nu crezi pentru ca nu vrei, te doare pentru ca o simtiwinking

| RAY a răspuns (pentru haistai):

Da ceva de genul

| AntiHeroes a răspuns:

Salut, frumoasa intrebare.
Pentru inceput, iubirea nu se defineste, nu are un timp anume al ei, si nu se "arata" la fel pentru toti..Fiecare dintre noi, iubeste diferit.
Iubirea nu doare.ea este un sentiment afirmativ.Ce doare de fapt e orgoliul, ura, dorul, mandria, egoismul, si multe altele, care impiedica iubirea sa-si urmeze harul.

| ALbCuPooTinRoz a răspuns (pentru AntiHeroes):

Adevaratwinkinghappy daca as putea ti-as da eu funda pentru rasp asta tongue

| AntiHeroes a răspuns (pentru ALbCuPooTinRoz):

Multumesc frumos! :*