| Confuzul9din10 a întrebat:

De ce nu ii spun nu iubitului meu când vine vorba de sex? E vorba de vinovăție sau? Nu ii spun nu niciodată nici măcar cand nu vreau sa o facem sau când nu îmi place sau când ma doare efectiv nu zic nimic și aștept sa termine

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deh, ca intre voi homosexualii.

| Confuzul9din10 explică (pentru Violleta2022):

De fapt este o relație heterosexuală

| Confuzul9din10 explică (pentru Violleta2022):

Da am zis ca nu e neapărat să menționez, eu fiind genderfluid pot sa îmi atribui ce pronume am chef și poate se aia ai presupus că ar fi o relație gay

| Violleta2022 a răspuns (pentru Confuzul9din10):

Nu am presupus, am vazut ca ti-ai ales nickname-ul de gen masculin "confuzul" si apoi te-ai referit la "iubitul", care-i tot de gen masculin, asadar singur sex intre doi masculi = homosexuali.

| Confuzul9din10 explică (pentru Violleta2022):

Pai pot sa îmi aleg orice Nickname acum daca scria "lampa lu Aladin" ce gen ai fi presupus că e?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Confuzul9din10):

Deci ti s-a facut rusine sa recunsoti ca sunteti homosexuali... ma rog, este dreptul tau sa alegi ce esti.

| sierra1 a răspuns:

Cam complicată situația, la fel ca intrebarea.
Poate ar trebui să consulți un SPECIALIST nu un "ciuri-buri" din care bântuie p-aici

https://www.tpu.ro/......iliile-se/

| hipotronic a răspuns:

Hei! Poate pentru că nu îndrăznești? Poate pentru că îți e frică? Cum va reacționa? Voi mai fi dorită? Va mai rămâne cu mine? Ce se va întâmpla? Undeva acolo foarte multe dintre femeile din România se confruntă cu asta pentru că așa au învățat că pot supraviețui lângă bărbatul de lângă ele, deoarece mai în toată istorioara asta a noastră scrută, ele aveau nevoie de un bărbat pentru că altfel spus însemna pierdere, rușine sau onoare pătată și nu o mai lua nimeni. Mai pe scurt de află în cultura și educația noastră. Eu îți recomand cartea lui Ian Kerner "Să vorbim despre viața ta sexuală".

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Îți este teamă că îl vei pierde.
De aici tăcerea ta.
Îți spun sincer. Vorbește!
Dacă nu e să fie al tău, nu o să fie.

| Confuzul9din10 explică (pentru WilliamQoilung2024):

Nu știu ce să zic. Suntem de 2 ani împreună. Știu că mă iubește și că va fi langa mine. Poate e vorba de o frica de abandon, habar n-am

| WilliamQoilung2024 a răspuns (pentru Confuzul9din10):

Probabil frica de abandon. Dar acest lucru va atârna din ce în ce mai greu pe umerii tăi. Îți va afecta sănătatea psihică.
Vorbește! Cu glas încet, la urechea lui.
Fără să iți ascunzi timiditatea și disconfortul.