| sfintilescu a întrebat:

De ce nu mai am erectie? Nu ma mai excit deloc, sunt foarte speriat. Ceva sfaturi? Nu vreau sa ajung la medic sau la psiholog avand in vedere ca ma confrunt cu asta de doua zile. Ma masturbez destul de des, poate fii ceva trecator, lipsa erectiei din cauza asta? Va rog, sunt prea speriat de ideea impotentei. crying

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă ai golit rezervoru', la ce să se mai scoale?!? Mai fă și tu pauze.
Și caută să amâni cât de mult poți orgasmul; masturbația nu e concurs cu tine însuți, de câte ori poți termina într-o zi. Dimpotrivă.
Învață-te să îți controlezi plăcerea, astfel încât aceasta să țină cât mai mult.
După o pauză de câteva zile îți revii.

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce impotenta, altfel doua treimi din barbatii intre 20 si 40 de ani ar fi impotenti.

Frecventa masturbarii e functie de cat esti de excitabil, daca esti foarte tanar esti mai excitabil.

Tu de fapt prin intrebare nu ceri un diagnostic, ci ceri retete magice. Diagnostice pun numai medicii si nu le pun ca raspunsuri pe forumuri.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te mai masturbezi mult, impotenta te paste.

| AliGab a răspuns:

Pai na... daca aveti incredere in "specialistii lui peste" care va spun ca masturbarea nu are consecinte negative asa se intampla.
Solutia: stoparea practicarii masturbarii si a vizionarii materialelor pornografice si totul va reveni la normal. Daca opresti pentru o perioada si revii la vechile obiceiuri vei ajunge sa ai probleme si mai grave, inclusiv de personalitate.
Sanatate.