| Simplyy a întrebat:

De ce nu mi-a curs sange la dezvirginare?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pot fi mai multe cauze :
1. poate era rupt dinainte ( de la masturbare sau de la unele exerciţii fizice, dacă e cazul )

2. poate că himenul nu s-a rupt ( deloc, sau doar parţial ), e posibil să ai himen elastic ( cazuri rare, 5 % )

3. Cam 20-30% dintre fetele virgine NU sângerează DELOC la deflorare.
Alte 30-50 % dintre fete sângerează foarte PUŢIN în momentul dezvirginării şi acea sângerare este aproape neobservabilă ( diluată cu secreţia vaginală ).

Toate cele bune.

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu e neaparat sa curga!
Depinde de ce fel de himen ai!

| mona a răspuns:

Nu la toate fetele curge sange la dezvirginare

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Din cauza himenului nu ti-a curs sange deoarece nu s-a fisurat, fapt ce dovedeste ca himenul tau este elastic sau partenerul tau nu te-a penetrat ''destul de adanc''.

| doc69 a răspuns:

Himen elastic si inca nu s-a rupt tu poti sa stii cel mai bine

| relian a răspuns:

Probabil tipul care a facut treaba o avea prea subtire ca sa iti mai curga si ceva.Ori poate nu mai erai tu virgina cind ai facut-o.

Răspuns utilizator avertizat
| GLu a răspuns:

Nu este obligatoriu sa iti curga, depinde de ce fel de himen ai, daca ai "elastic" nu trebuie obligatriu sa iti curga.

| ChelioSsS a răspuns:

De ciuda

| Cristiine a răspuns:

Nu e obligatoriu sa iti curga sange depinde de organismul tau :*

| FaraonuDeFemei a răspuns:

Ca n-a venit.