| Andra97887 a întrebat:

Dupa dezvirginare mi-a curs sange o zi intreaga.Au trecut aproape 2 saptamani de atunci.Intrebarea mea este: va mai curge sange si la urmatorul contact?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tot ce-i posibil sa-ti curga dar nu asa ca prima data

| IsabelaIssa a răspuns:

NU!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

La dezvirginare, sângerarea apare în momentul ruperii himenului ( momentul penetrării ), sau ( cel mai târziu ) la sfârşitul actului sexual!

NU apare în ziua următoare şi NU ţine "o zi întreagă"!

Sângerarea de o zi ( + eventual cea din ziua deflorării ) a fost o menstruaţie "parţială" - care, din diverse motive, s-a întrerupt!

Acest aspect este destul de rar şi se întâlneşte în general atunci când ai primul contact sexual aproape de perioada în care ar trebui să-ţi vină menstra!

Dacă ai fost deflorată "complet" ( deci, dacă himenul a fost RUPT complet ), NU va mai curge sânge la următorul contact sexual!

Dacă ai fost deflorată "parţial", atunci va mai curge PUŢIN sânge la al 2-lea contact sexual!

Dacă va curge MULT sânge după actul sexual, va TREBUI să mergi la ginecolog deoarece este o "problemă" medicală!

| anonima1995 a răspuns:

Buna. Este posibil in cazul in care himenul nu s-a rupt in totalitate, altfel nu.

Răspuns utilizator avertizat
| nicoalusoby a răspuns:

Nu.nu va mai curge, ti-a curs sange din cauza ca te-ai dezvirginat

| Miaauu a răspuns:

Nu, stai linistita. La urmatorul contact o sa te mai doara, dar nu iti va mai curge sange! :*