| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot sa-l uit? De ce ma gandesc intruna al el? De ce nu mi-l pot scoate din cap? De ce ma gandesc mereu unde e, ce face, cu cine e, oare se gandeste la mine? Dar intrebarea cea mai mare e: Orae m-a iubit macar putin?

Răspuns Câştigător
| LonGin a răspuns:

Uite Letaata, eu incep asa. Eu nu sunt sigur ca tea iubit sau nu, nu va cunosc, dar nu poti sa-l uiti deoarece il iubesti, tii la el, am avut si eu asa cu prietena mea (fosta), eu inca nu pot sa o uit... Asa sa revenim la tine, daca tii la el, incearca sa mai vorbesti cu el, sa intretii convorbiri cu el, incearca sa il aduci inapoi la sufletul tau, incarca 2-3 saptamani (maxim).
Aceasta a fost parerea mea.
Succes.

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Răspunsul e simplu.

Tu mai ai sentimente pentru el iar când vor dispărea îl vei putea uita.Nu ştiu dacă te-a iubit dar poţi să tragi concluzia singură.

| Alcyon a răspuns:

Iubirea neimpartasita se poate transforma usor in obsesie.

| Bøøgey a răspuns:

Vorbesti de barbos?

| DulceLup a răspuns:

Cu cat te gandesti mai mult la cineva, cu atat te indragostesti mai mult. Asa ca mai bine gandeste-te la alte lucruri, gaseste activitati care sa iti ocupe timpul. Lasa ca mai sunt baieti pe lumewinking

| Andrei9822 a răspuns:

Aaaa...pai pentru inceput; Buna. ok acum sa iti explic ceva o persoana nu o poti uita asa usor ca ar fi rea sau buna. O persoana este speciala in felul ei, oricat de banala ar parea. In caz ca placi acea persoana este si mai rau. Nu o poti uita asa usor probabil o vei tine minte toata viata, dar dupa o perioada de timp nu o sa o mai indragesti ca alta data. Daca tea placut, iubit, adorat, etc?! Asta stie doar el. Si eu inca nu am uitat o persoana foarte speciala care nu am mai vazut-o de 1 an, poate mai mult. Dar din experienta sunt multe persoane care nu le-am uitat si aveam sentimente puternice pentru ele, dar sa adeverit ca eu si acestea sa fim doar prieteni. Uneori ma gandesc cu drag la clipele acelea. Odata rad alteori suspin pentru ca as vrea sa imi indrept greselile. Ok cam asta e tot ce pot spune. Scuza-ma pentru greselile gramaticale.

| Deanimus a răspuns:

E doar o etapa din travaliul de despartire in care te aflii. Travaliul asta nenorocit nu ne ocoleste aproape niciodata cand iesim dintr-o relatie in care am investit sentimente, dar are si el rostul si beneficiile lui. ( http://www.romedic.ro/......icol/13797 ).