| RAY a întrebat:

De ce nu se mai insoara barbatii?

https://www.cabral.ro/de-sufletel/de-ce-nu-se-mai-insoar a-barbatii

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

De frica nevestei. Pai, imaginează ți că soția ta e la menstruație, e in bucătărie cu un cuțit în mână și foarte nervoasa. laughing Îți mai trebuie însurătoare?

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Https://www.youtube.com/watch?v=iyw1uWfxDOo
ai mare dreptate, am aflat de ce nu o sa ma insor, dar la virgine le vine menstra? nu ca ar mai exista asa ceva

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor)))
Le vine.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Sa dus naibi si visul ala, clar am sa mor liber ca un vultur

31 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Frica de responsabilitate, de stabilitate etc (lasilooor ) laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Imi este frica ca daca divorteaza ea de mine imi poate lua laptopul unde am instalat gta 5

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Faci contract prenuptial si il salvezi Ray laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Asa am sa fac

| Hammurabi a răspuns:

Haaaa... tare băiat deștept Cabral ăsta. Și ce de dreptate are. Eu unul știu cum e, am fost însurat dar în vecii vecilor n-o să se mai repete. rolling on the floor

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Man poti relata experienta ta? mi am adus un pachet de servetele sunt pregatit sa plang in noaptea asta

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Experiența mea a fost groaznică, man. Totul a fost frumos și ok trei ani până ne-am căsătorit. Apoi totul s-a transformat brusc. Maică-sa (pe care n-o vazusem decât de vreo 2 ori în trei ani) a început să-și facă veacul pe la noi și să ne mitralieze cu sfaturi ce să facem și cum. Era ca generalul care comandă armata. Stresul era maxim. Am discutat între noi și i-am zis că nu putem continua așa, că trebuie să discute cu maică-sa să o convingă să plece, să-și vadă de treba ei și să ne lase în pace. După vreo două săptămâni îmi spune că ea o să facă o cădere nervoasă că nu poate să medieze între mine și maică-sa, că trebuie să găsim o soluție să trăim în liniște... bla bla bla. I-am zis că n-am de gănd să "trăiesc în liniște" cu ea și cu maică-sa și că indiferent cât de mult o iubesc nu putem trăi așa și dacă într-o săptămână maică-sa nu pleacă la ea acasă o să plec eu definitiv. Ceea ce am și făcut. Am divorțat o lună mai târziu.
Faza tare e că ea niciodată nu mă întreba unde plec, de unde vin sau chestii d-astea pentru că așa eram obișnuiți dar mă întreba maică-sa. Îmi lua telefonul și se uita prin el, mă verifica prin buzunare, nebunie totală. Dacă-i spuneam ei, ridica din umeri și de multe ori îmi spunea că n-are ce face că e maică-sa și că o iubește.
Așa că, atunci când ne-am despărțit nu am mai reușit să sufăr după ea și să-mi pară rău findcă sentimentul de eliberare a fost atât de copleșitor că am stat în chefuri vreo două săptămâni...laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Te cred man, daca te iubea cu adevarat nu cred ca o lasa pe masa sa se bage in relatia voastra, acum cum o duci?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Știi, orice prostie faci, are și o parte bună : înveți, capeți experiență.
Și îți mai spun o chestie. Atâta timp cât ești într-o relație dar nu ești căsătorit există de ambele părți acea teamă că dacă unuia nu-i convine ceva la celălalt, poate să plece oricând pentru că nu-i leagă nimic altceva. Acea teamă joacă pe undeva rolul de liant al relației. Asta dacă ești interesat să stai într-o relație. Ceea ce de obicei e foarte dificil. Nu ești construit genetic să te limitezi la un/o singur/ă partener/ă pentru tot restul vieții.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Asa e man, ai dreptate, dar de suferit ai suferit nu?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Păi, nu prea. Și îți explic și de ce. Când ești într-o relație de trei ani, nu mai ești în acel foc de artificii ca la început. Se instalează obișnuința și rutina din toate punctele de vedere. Și când intervine ceva care te convinge că relația nu mai are nici un viitor, pleci și gata. Nu prea mai ai ce să regreți decât faptul că n-a fost să fie.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Cum isi satisfaci nevoia sexuala acum?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Ca fluturele din floare în floare... rolling on the floor
Dacă chiar mă întrebi la modul serios... lucrez într-un mediu unde sunt foarte multe femei. Plaja între 25 - 35 ani e plină de doamne sau domnișoare dornice de o relație pasageră fără prea multe complicații. Nu trebuie decât să zâmbești frumos și să te arăți disponibil.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ce fain de tine

| SG1995 a răspuns (pentru Hammurabi):

Stiu un caz de genul familie, cand ma-sa a stricat tot, din pacate, cel mai afectat e copilul prins la mijloc, detest scorpiile de genul, dar banuiesc ca la tipa ii era frica de ma-sa, a trait sub papucul ei toata viata, si o va pupa in cur pana va muri.

| SG1995 a răspuns:

Nu au cu cine?

| RAY explică (pentru SG1995):

Tu ai vrea seby?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Probabil daca as avea o relatie dupa 6 luni as cereo, iar dupa un an m-as casatori, pur si simplu as face vreo doi copii, viata de familie etc.

| RAY explică (pentru SG1995):

Ce frumos visezi, daca o fata urata ti ar da mesaj ai da o sansa? ce fete cauti tu man?

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca nu dau de femeia care sa-i faca sa vrea asta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Știu exact ce cauți.

https://imgur.com/a/QVomA

| PersonajFictiv a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pai da, vezi ce perfecta e? love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din 2 una, ori este prea amarat, boschetar
Ori a avut prea multe femei la viata lui si a observat ca nu merita
Acum depinde si de varsta Oricum pana la o varsta de 30-35 de ani nici nu ar trebui sa te gandesti la insuratoate.

Sunt pe internet multi MGTOW
https://youtu.be/wQfBt_GxYaI
videoul asta descrie toate cauzele pentru care multi aleg asta

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am vazut acel video, ce sa spun sunt multe adevaruri afirmate acolo

Răspuns utilizator avertizat
| Crista456 a răspuns:

Buna!

Pentru multe cupluri moderne insuratoare nu mai reprezinta ceva obligatoriu ca si in trecut, acum se prefera relatiile in concubinaj, nu stiu sa iti spun exact motivul, probabil ca si faptul ca stand doar in concubinaj nu are nimeni de impartit nimic cu nimeni la o eventuala despartire.