| CastraveţiMuraţi a întrebat:

De ce bărbații se însoară cu scorpii?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca asa sunt fetele ce sa faci

| T0T a răspuns:

Pentru că așa sunteți.

| anonimg a răspuns:

Pentru ca sunt prosti. it wasn't me

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru ca inainte de asta ele sunt camuflate. Toate spun ca au intalnit barbatul visurilor dar il vor schimba cu timpul. Asta e rationamentul lor - fara rationament.

| Clorox a răspuns:

Nu totiwinking
Aici nu ei sunt vinovati, vinovate sunt panaramele care se prefac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se comporta asa doar pentru asi tine aproape sotul. Resping posibilele concurente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce urât când nu poți fi în pielea ta! La ce bun să te prefaci doar să păstrezi pe cineva lângă tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să demonstreze că sunt bărbați! laughing

| kandaraki a răspuns:

Fiindca sa te insori cu una virgina si linistita si sa traiesti in liniste ca la biserica e plictisitor

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu generaliza. Depinde de fiecare ce vrea, e total aiurea sa generalizezi in modul asta. Probabil cei care se insoara cu scorpii vor o provocare, au nevoie de cineva hotarat langa el, poate sunt chiar manipulati usor de "scorpii" si cad in plasa lor si asa mai departe motivele pot fi multe pentru ca sunt multi barbati, multe scorpii deci posibilitati care tind spre infinit.

| Jager a răspuns:

La inceput par fete bune.

| Vinsieu a răspuns:

De unde stii tu ca sunt scorpii?
Poate pentru ei sunt zanele cele bune.

| RappaNow a răspuns:

Să îți spun ceva. Bărbatul caută o fată cuminte ce ar putea avea grijă de ea, bărbatul caută iubita aia care să fie mereu alături de tine nu plecată la discoteci sau cu "prietenele" la suc. Dar după ce se însoară cu așa-numita soție unele lucruri se pot schimba ( nu mereu ) apar certuri, ea poate se satură de tine și de acolo se strică toată situația, se duce cu alții și distruge tot. Dar spun încă odată, nu mereu se întâmplă asta.

| fgdgdfbdxfgnxfjnfdzfd a răspuns:

Ca sunt naivi...Baietii isteti aleg fete cumintihappy

| Muclees a răspuns:

Aceste "scorpii" nu exista atata timp cat sunt iubite de cel de langa ele. La inceput sunt toate "fete bune" pentru ca se simt iubite, importante, intelese si de asemenea ofera toate acestea dublu inapoi, dar barbatul crede ca daca a stat atata timp langa el atunci cu siguranta va ramanta intotdeauna a lui, iar atunci nu mai fac nimic pentru relatie. Toti barbatii cred ca daca au castigat trofeul nu mai trebuie sa-l stearga de praf, sa-l intretina (sexista metafora dar alta nu mi-a venit). Daca el o iubeste, ea e fericita si-l iubeste inapoi, daca lui nu-i pasa, atunci nici ei nu-i pasa si devine "scorpie". A fi "scorpie" este un mod inconstient de autoaparare, ne mascam suferinta si durerea in spatele rautatii, nepasarii prefacute si racelii. Femeia este oglinda barbatului de langa ea.