| TotEu1993 a întrebat:

De ce o fata se poarta indiferenta/rece/se indeparteaza de tine daca ii oferi dragostea ta pe tava? faci numai cum vrea ea sa nu se supere si tot nu este bine.astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| ÅñdRa a răspuns:

Buna, poate ca aceea fata nu stie ce vrea si nu stie cat de greu se gaseste un astfel de baiat.Incearca sa-i explici ca ti la ea si ca faci tot ce zice ea ca sa nu va certati, sa se gandeasca si ea daca tu meriti sa faca asa.

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Trebuie sa ai si tu cuvantul tau in relatia cu fata aia
Nu trebuie` sa te lasi condus de ea in tot, sa faci numai ce vrea ea
Devi mai mult catelusul ei decat iubitul, si asa se plictiseste daca tu ii faci toate nazurile mereu si esti la comanda ei

NOname
| NOname a răspuns:

In general doar o fata, care n-are sentimente fata de tine (vorbim de simpatie, atractie, dragoste), devine rece si indiferenta, se simte iritata de manifestarile tale, devine foarte distanta, atunci cand ii arati, ca o placi foarte mult si nu ca o simpla amica. Eu zic, ca n-ai gasit inca o fata potrivita. Cea, care te va placea cu adevarat, se va purta cu totul altfel. Bafta la cautari! Numai bine!

| TotEu1993 explică:

Noi suntem impreuna de 3 saptamani...am mers 2 saptamani apoi ne.am certat si am luat pauza 1 saptamana si acum am reluat relatia.acum este putin mai schimbata...pai fac numai cum ii place ei deoarece o iubesc mult si nu vreau sa o vad suparatahappy

| TotEu1993 explică:

Niciodata in viata ta sa nu mai spui TE IUBESC, decat la momentul potrivit. Teai grabit, iar graba strica treaba, drept dovada la ceea ce ai patit. Inca nu tiai facut ordine in viata ta, gandul tia zburat doar la un singur lucru si de aceea ai esuat. Fa-ti ordine in gandurile tale si ia viata ca atare. Cand te inchizi in tine si in camera ta esti ca o pasare in colivie care nu mai are scapare, deschide usa la colivie si vei vedea ce frumoasa este viata.In colivie esti inchis doar cu o singura pasare, in afara ei vei avea mai multe companii si vei avea de unde sa alegi.Fii liber, sa razi tot timpul, sa fi vesel mereu sa ai din ce in ce mai multi prieteni si prietenii care te sustin moral.Partea financiara nu este intotdeauna o solutie. Micile atentii isi au si ele rostul lor si toate la timpul lor. Tia prins slabiciunea si de aceea face asa.Se intalneste cu tine ca sa te rada pe la spate impreuna cu cele din anturajul ei. nu tiai dat seama ca este o materialista? Cu plansul nu ai facut decat sai faci jocurile.NUtot ce este frumos este si de iubit. Ai toata viata inainte, asa ca trebui sa traiesti din plin orice clipa. Sa plangi nu este o solutie, ai plans pentru ce? ai plans pentru ca ce? Ce tia oferit de plangi asa de tare dupa acel lucru, pe care eu sunt de parere ca nu ti la oferit. gandeste-te bine la ce tiam scris, pot sati mai dau sfaturi 1000, astep deocamdata sa-ti faci ordine in ganduri si dupa aceea mai discutam/.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai denis, orice fata vrea un barbat nu o papusa.altii le-au promis stelele de pe cer sau alte chestii si tot i-au inselat si parasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau un sfat ce am facut eu:,, m-am indragostit lolea de o fata...cu care acu nici nu vorbesc...cand i-am zis ca vreau sa stau cu ia mi-a zis ca sunt un idiot dar am avut o prietena care a fost cu mine la rau si m-am indragostit si de ea si ghici ce acu sunt intr-o relatie de 2 ani si ma simt excelent