| anonim_4396 a întrebat:

De ce o parte din bărbați nu refuză o partidă de sex cu o femeie, chiar dacă aceasta nu este foarte atrăgătoare? Adică în cazul acela în care femeia se dă la el, cum se zice, iar el acceptă să facă sex cu ea, chiar din prima, ceea ce la femei se întâmplă rar: un bărbat să le facă avansuri iar ele să cedeze ușor sau chiar deloc.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

În primul rând nu toți bărbații acceptă o partidă de sex doar pentru că li se oferă. Eu am refuzat în destule situații.
Dar răspunsul la întrebare e : pentru că în mentalitatea bărbaților, sexul e o chestie extrem de simplă care nu împlică mare lucru.
Dacă sexul ar fi o formă de salut, bărbații ar fi cele mai politicoase ființe de pe planetă.
Pe când, pentru unele femei, sexul e mai degrabă ca un ritual de exorcizare. Trebuie pregătit cu luni de zile înainte, trebuie aduși șapte popi pentru confirmare, trebuie ținut post 30 de zile, făcută encefalogramă masculului ca să știm exact ce are în cap, stabilite condițiile și încheiat contractul cu declarațiile de "te iubesc", etc.
De aceea femeile sunt dezamăgite când își dau seama câtă muncă au depus, doar pentru 3-4 minute, după care el adoarme ca porcul. laughing

62 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu refuza din disperare. O fi avand luni nef. in asteptare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa nu punem etichete! Li se intampla si femeilor, si barbatilor. Nu este o caracteristica doar a unui singur sex!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta ai niște păreri formate din auzite. În străinătate se fac sondaje speciale pe această temă. Depinde ce numești dta femeie atrăgătoare. Ce înseamnă o partidă de sex? O relație întâmplătoare, ocazională, care caracterizează anumite vârste și anumite medii sociale. Ceilalți, majoritatea tind să formeze cupluri stabile care se finalizează cu o căsătorie. O femeie cedează ușor dacă a avut o perioadă mai lungă de abstinență sexuală, așa că părerea dtale este din nou inexactă,

| SG1995 a răspuns:

Depinde femeie, dacă e urâtă și retardă nu no thanks.

| Andreeush a răspuns:

Asta pentru că bărbații nu refuză niciodată o femeie, mai ales dacă aceasta li se oferă.

| mihai69 a răspuns:

De ce ai refuza o savarină, chiar dacă e puțin turtită? Gustul e același...
winking

| darrio2007 a răspuns:

Barbatii stiu ce au de bagat. Femeile sunt mai selective. Nu stiu ce le poate intra.

| Irinel15123532 a răspuns:

Tind sa fiu de acord cu faptul ca nu trebuie sa ne limitam doar la barbati, sunt destule si femeile care fac acelasi lucru. In ambele cazuri intervine predarea cu totul a acestei placeri trecatoare. De ce spun asta? Pentru ca oamenii stiu foarte bine ca exista boli netratabile si cu toate astea apeleaza la prostituate, la asa zisele excorte, in ambele cazuri se intampla asta, fie ca este o petrecere cu barbati/femei platite sa ofere asa ceva unui grup de femei/barbati, fie ca merg pe centura barbatii/femeile. Uneori nu este vorba de sex, ci de o manie tinuta in inima omului, cineva te-a inselat sau s-a despartit de tine si simti nevoia sa te razbuni, fie ca esti barbat fie femeie, si cum se razbuna cei mai multi oameni? Platindu-le cu aceeasi ''moneda''. Alteori este vorba de respingerea din jurul tau, alteori de unele traume din copilarie, sunt multe lucrurile care indruma spre asa ceva, desi stim ca impactul consecintelor acestor actiuni poate fi fatal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pai si parerea dta e inexacta: "o femeie cedeaza mai usor daca a avut o perioada mai lunga de abstinenta sexuala".

| RAY a răspuns:

Barbatul este ca un dispozitiv care se leaga la toate electronicele, femeile sunt ca un dispozitiv care se conecteaza la o singura sursa, cea mai puternica, barbati sunt mai poligami de fel, avand si hormonul care guverneaza dorinta sexuala de 20 ori mai puternic ca femeile, si in natura e la fel rolul masculului fiind de a se reproduce cu orice femela intalnita in cale

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"...si in natura e la fel rolul masculului fiind de a se reproduce cu orice femela intalnita in cale."

Culmea e ca de cele mai multe ori cea mai mare grija a barbatului cand face sex e ca asta sa nu duca la reproducere.laughing

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

La homo sapiens da, noi avem rațiune, ele merg pe instinct

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Daca e asa cum spui acum, inseamna ca afirmatia anterioara nu are nici un sens in contextul dat, asa ca ma intreb de ce ai mai facut-o...

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

laughing Fk, sunt femeie.
Cum zici tu ca nu toti accepta pentru ca li se ofera, iti zic si eu ca nu pentru toti e o chestie ce nu implica mare lucru.

| Plato a răspuns:

In primul rand, cine isi permite sa puna eticheta atragator/neatragator?
Cum accepta barbatii, asa accepta si femeile. Chiar mai usor, nu e nevoie de avansuri, ci de niste chei cu sigla BMW, foarte usor. Iar atata timp cat exista mult mai multe prostituate decat prostituati, e greu sa zici ca sunt femeile o oaza de profunzime si demnitate.
Atat femeile cat si barbatii care accepta asemenea situatii, sunt niste oameni de nimic, fara stima si respect de sine, desfranati si destrabalati.

| Holiday a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care daca intrebi un barbat cu cate femei si-a tras-o, in general iti va spune un numar mai mare decat realitatea, iar femeile un numar mai mic.
Inca exista ideea asta tampita implementata de-a lungul secolelor ca o femeie care a avut mai multi parteneri de sex e nu stiu cum, pe cand la barbati nu prea se aplica, ba chiar dimpotriva.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Iar atata timp cat exista mult mai multe prostituate decat prostituati..."

Discutia nu e despre prostitutie, e despre sex la prima intalnire. Prostitutia inseamna altceva.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Departe de mine gândul de a generaliza că toți bărbații sunt la fel.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Eu m-am referit strict din punct de vedere el evolutiei umane

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Irelevant.
Citeste intrebarea, apoi raspunsurile tale:
a) (Pentru ca) si in natura e la fel rolul masculului fiind de a se reproduce cu orice femela intalnita in cale
b)(Pentru ca) noi avem rațiune, ele(animalele) merg pe instinct.

Strict dpdv al evolutiei umane, cum ai caracteriza afirmatiile tale?
Instinct sau ratiune?laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Omul este o fiinta poligama indiferent de sex

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Instinctul ne determina sa simtim atractie sexuala iar ratiunea o reprima,ambele sunt valabile,omul face sex din placere nu doar pentru reproducere, dar da masculul este programat sa faca sex cu orice femela intalnita, tu nu ai face? cu toti am face sex, dar reprimi dorinta sexuala rational, stii alt animal care reprima? nu, nu exista

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Pinguinul, sau cel putin unele specii de pinguin. Mai sunt si alte specii monogame, dar nu mai stau sa caut acum.

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Riscant. Poligamia e pedepsită de codul penal.

| Hammurabi a răspuns (pentru Holiday):

Lebăda și multe specii de primate, suricatele, delfinii, etc.

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"...dar da masculul este programat sa faca sex cu orice femela intalnita, tu nu ai face?"

Ce sa vezi, nu.
Ce ciudat e, unul mai libertin, adica eu, n-ar face sex cu orice femeie, iar unul virgin, adica tu, ar arde tot ce prinde... Unfuckin`believable!

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Dar Homo sapiens este apropiat genetic de cimpanzei bonobo, cele mai active sexual,poligame fiinte de pe pamant,care fac sex din placere ca si noi,repet pinguinul nu reprima dorinta sexuala si pur simplu este atasat de partenera lui care este aleasa de genetica lui,nu el alege ceva, el nu are constinta, ratiune, de asta am spus ca omul ca animal in lipsa ratiuni ar face sex cu orice femeie, asa e programat el genetic

| Holiday a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai aia zic...nu mai vorbim de majoritatea pestilor care fac doar "sex virtual", neexistand practic acuplare.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Ba da ai face,daca nu ai avea ratiune umana ai face sex cu orice femeie atragatoare sexual,reprimi la nivel rational, eu recunosc ca as face daca nu ar exista partea rationala,frica, recunosc si ca moralitatea nu poate exista in lipsa frici si a ratiuni umane,vad ca si spus ca sunt virgin, si gay, lesbienele, asexuali sunt, sexul nu este o nevoie vitala de supravetuire

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

De parca adn ului i pasa de codul penal, moral inventat de om, genetica ta, adn tau vrea sa se reproduca cat mai des posibil